دولت نسبت به مسائل کشاورزان کاملاً بی‌تفاوت است

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: دولت نسبت به مشکلات موجود در حوزه کشاورزان بی‌تفاوت است که باید در این باره توجه ویژه‌ای کرد.

به گزارش لنگرنیوز، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور امروز خود (۳۰ تیرماه۹۴) ضمن تشکر از تیم مذاکره‌کننده ایران اظهار داشت: تلاش تیم مذاکره‌کننده ایران قابل قدردانی است، سردارانی که با رهنمودهای رهبری به حق از حقوق ملت ایران دفاع کردند.

وی تمام موفقیت‌های کسب شده در مذاکرات را مرهون خون شهدای هسته‌ای و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: نمایندگان در انجام فرآیند توافق تمام خطوط قرمز را کنترل و نظارت خواهند کرد. نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه غربی‌ها حتم داشته باشند که در صورت به هم خوردن توافق ضرر را خودشان خواهند دید، تصریح کرد: در این صورت کنترل هسته‌ای ایران برای تمام دنیا غیرممکن خواهد بود.

لاهوتی با ذکر مشکلات حوزه انتخابیه خود به آبرسانی ۶هزار روستا رد سطح کشور از طریق تانکر اشاره و تأکید کرد: با وجود اینکه صندوق توسعه ملی جزو منابع ارزی است ولی مجلس ۵۰۰میلیون دلار را برای این پروژه اختصاص داده است.

وی در خصوص مطالبات چایکاران استان گیلان مطرح کرد: آقایان روحانی، نوبخت و حجتی! در خصوص مسائل کشاورزی کاملاً بی‌تفاوت هستید و کاری به این مباحث ندارید. نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۴۰ میلیارد تومان بدهی چایکاران مطرح کرد: امسال نسبت به سال گذشته این وضعیت بهتر است ولی درایت و توجه بیشتر مسئولان را می‌طلبد.

وی خواستار بالا رفتن تعرفه ابریشم شد و گفت: زمانی ما ۱۰۰۰تن ابریشم در کشور تولید می‌کردیم ولی اکنون این مقدار به ۱۰۰ تن رسیده است، ما هیچ حرکت و اراده‌ای از مسئولان ذیربط ندیده‌ایم. لاهوتی ادامه داد: در استانی که نزدیک ۱۰۰۰ میلیمتر بارندگی دارد تا ۱۰ روز قبل دچار مشکل خشکسالی بوده است؛ آقای وزیر نیرو! من بارها عرض کرده‌ام که این استان نباید دچار کمبود آب زراعی باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی مشکلات کنارگذر، بیمارستان و بندر شهرستان لنگرود را مطرح و خاطرنشان کرد: آقای ربیعی شما در جمع مردم لنگرود قول دادید ولی متأسفانه هنوز وعده‌ای که در خصوص بیمارستان این شهرستان داده‌اید را اجرایی نکردید.

وی با یادآوری استیضاح علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مجلس اضافه کرد: بی‌عدالتی در پرداخت حقوق فرهنگیان هنوز وجود دارد چرا باید تفاوت حقوق به این آشکاری وجود داشته باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار حل مشکل معلمان حق‌التدریسی شد و بیان کرد: ما تکلیف داریم که آقای فانی را کمک کرده و نگرانی‌هایی که در مورد فرهنگیان وجود دارد را برطرف کنیم.

لاهوتی در پایان با اشاره به بارندگی اخیر و خسارات وارده به خوشه‌های برنج در این شهرستان خواستار پرداخت خسارت کشاورزان توسط بیمه در این خصوص شد.