پیش بینی بارش رگبار در استان گیلان
پیش بینی بارش رگبار در استان گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به ادامه استقرار سامانه پرفشار و گذرا و امواج ناپایدار تا پایان هفته، گفت: پیش بینی می‌شود ضمن افزایش تدریجی دما تا پایان هفته، دربعضی ساعات نیز شاهد رشد ابر و رگبارپراکنده در گیلان باشیم.

به گزارش لنگرنیوز، بهمن کمانگیر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: با ادامه استقرار سامانه پرفشار در سطح زمین و گذر امواج کم و بیش ناپایدار در سطوح میانی جو زمین، پیش بینی می‌شود ضمن افزایش تدریجی دما تا پایان هفته رشد ابر و رگبار پراکنده را نیز در بعضی از ساعات داشته باشیم.

وی با بیان این‌که در ۴ روز گذشته میزان بارندگی در استان گیلان بیش از ۲۵۰ میلی متر بود، گفت: شهر چابکسر با ۱۷۷ میلی متر و منجیل با ۹ دهم درصد، به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارندگی را داشتند و در این مدت نیز در فرودگاه رشت  ۸۰ میلی متر بارش به وقوع پیوسته است.

این مقام مسئول درمورد وضعیت آب و هوا با احتمال وقوع ۶۰ درصد در ۳ ماه آینده، خاطرنشان کرد: بارندگی درماه‌های شهریور، مهر و آبان امسال، درمناطق مختلف استان، نرمال و در مناطق غربی استان نیز بین  ۰/۵ تا ۱/۵ درجه گرم‌تر از میانگین آماربلندمدت خواهدبود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان  ضمن اعلام دوشماره تلفن گویا ۰۱۳۳۳۲۴۰۶۸۲ و تلفن ۱۳۴ گفت: مسافران می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی w ww.gilmet.ir   از وضعیت جوی مناطق مختلف استان به ویژه از شرایط دریا اطلاع حاصل نمایند.

کمانگیر افزود: به مسافران توصیه می‌کنم که قبل از شروع سفر تابستانی  با مراجعه به  سایت سازمان هواشناسی کشور، به آدرس اینترنتی www.weather.ir، مناسب ترین مسیر از نظر وضعیت جوی را مورد استفاده قرار دهند.