درگیری لفظی کری در جلسه بررسی توافق
درگیری لفظی کری در جلسه بررسی توافق

جان کری با رهبران «کنفرانس روسای سازمانهای بزرگ یهودی آمریکا» دیدار کرد؛ دیداری که «پرتنش» و همراه با درگیری لفظی بود.

به گزارش لنگرنیوز، در ادامه تلاشهای کاخ سفید برای رفع نگرانی‌ها درباره «جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران»، جان کری با رهبران «کنفرانس روسای سازمانهای بزرگ یهودی آمریکا» دیدار کرد؛ دیداری که «پرتنش» و همراه با درگیری لفظی بود.

رسانه‌های آمریکایی از جلسه پرتنش پشت درهای بسته وزیر خارجه آمریکا با رهبران یک سازمان یهودی حامی رژیم صهیونیستی برای توضیح درباره «برجام» خبر دادند.

در حالی که پس از پایان مذاکرات هسته‌ای وین، دولت آمریکا برای قانع کردن مخالفان درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به اقدامات مختلفی روی آورده است که از آن جمله می‌توان به سخنرانیها و مصاحبه‌های مختلف توسط اوباما، جان کری و همچنین دیدارهای مختلف مقامات کاخ سفید با اعضای کنگره و سازمانهای یهودی حامی رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

در همین راستا روز جمعه(دیروز) جان کری برای توضیح درباره «برجام» در نیویورک نشستی با ۱۲۰ تن از رهبران «کنفرانس روسای سازمانهای بزرگ یهودی آمریکا» یکی از گروه‌های مهم حامی تل‌آویو برگزار کرد.

به گزارش پایگاه نیویورک پست، وزیر خارجه آمریکا در تلاش برای قبولاندن توافق هسته‌ای ایران به رهبران یهودی مردد، یک جلسه و تبادلات کلامی پرتنش داشت.

نائب رئیس «کنفرانس روسای سازمانهای بزرگ یهودی آمریکا» درباره این نشست که پشت درهای بسته و بین جان کری با ۱۲۰ تن از رهبران این سازمان حامی رژیم صهیونیستی در نیویورک برگزار شد، گفت: «تبادل نظرها و اظهارنظرهای پرتنش و جدی در این نشست انجام شد. هیچ رنجش و تندی صورت نگرفت اما جلسه پرفشاری بود».

به گفته «مالکوم هولنلین»، در این جلسه سوالات زیادی درباره «بازگشت فوری تحریمها در صورت تقلب ایران، دوره ۲۴ روزه انتظار برای بازرسی هسته‌ای و همچنین تحقیق و توسعه هسته‌ای توسط تهران» مطرح شد.