دو متهم تولید کننده روغن خوراکی غیرمجاز در لنگرود دستگیر شدند

فرمانده نیروی انتظامی لنگرود از شناسایی و دستگیری دو متهم تولید کننده روغن خوراکی غیرمجاز در یک منزل مسکونی این شهرستان خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز، سرهنگ حسین نیک فرد گفت: ماموران پاسگاه انتظامی دریاسر در پی دریافت گزارشاتی مبنی بر اینکه افرادی در زمینه جمع آوری روغن های فاسد و سوخته شده از سطح بازار فعالیت دارند، رسیدگی به این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی بیان داشت: ماموران انتظامی با تحقیقات نامحسوس از صحت این موضوع و اینکه این افراد در زمینه تبدیل روغن های فاسد به روغن های خوراکی و وارد کردن آن به چرخه مصرف مجدد فعالیت دارند، اطمینان یافته و با کسب مجوز قضایی، از این منزل مسکونی بازرسی کردند.

سرهنگ نیک فرد با اشاره به اینکه مالک ۲۵ ساله این منزل مسکونی و کارگر ۳۲ او دستگیر شدند، افزود: متهمان در این منزل خالی از سکنه با استفاده از روغن های سوخته قنادی ها و فست فودها پس از انجام فعل و انفعالاتی، مجددا این روغن ها را در داخل ظرف های ۲۰ لیتری به صورت پلمپ شده به بازار عرضه می کردند.

وی تصریح کرد: در بازرسی از این منزل، ۱۹ گالن ۲۰ لیتری جمعا به مقدار ۳۸۰ لیتر به صورت پلمپ شده و نیز مقدار تقریبی ۲۰۰ لیتر روغن سوخته کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: متهمان هر گالن ۲۰ لیتری را در بازار ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار ریال به فروش می رساندند.

شهرستان لنگرود در ۶۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.