نجات ۲۶ غریق در سواحل لنگرود
نجات ۲۶ غریق در سواحل لنگرود

بازرس و مسئول دبیرخانه ستاد ساماندهی سواحل دریای لنگرود از نجات ۲۰ غریق در سواحل این شهرستان خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز، یعقوب رمضانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنگرود با اشاره به ۱۷ کیلومتر از طول نوار ساحلی این شهرستان، اظهار کرد: ۱۸ نقطه خطرآفرین در طول نوار ساحلی لنگرود شناسایی شده است.

وی از استقرار ۶۱ ناجی غریق در طرح سالم‌سازی دریا و نقاط خطرآفرین در لنگرود خبر داد و افزود: از ابتدای خرداد امسال تاکنون ۲۰ نفر توسط منجیان غریق از خطر غرق‌شدگی در سواحل این شهرستان نجات یافتند.

این مقام مسئول مساحت طرح دریای چمخاله لنگرود را ۳۰ هکتار اعلام کرد و گفت: ۵۱ آلاچیق، یک پارک بازی، دو نمازخانه آقایان و بانوان، دو نقطه سرویس بهداشتی، آب شرب، یک زمین فوتبال ساحلی، ۳۰ سکو، سه جایگاه پارکینگ خودرو و ۱۲ دکه فروش مواد غذایی از امکانات این طرح است.

بازرس و مسئول دبیرخانه ستاد ساماندهی سواحل دریای لنگرود با اشاره به دو طرح جداگانه شنای خواهران و آقایان و دو تفرجگاه تصریح کرد: در طرح سالم‌سازی دریای چمخاله، نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی، هنری و صنایع‌دستی دایر است.

وی برپایی جشن، جنگ شادی، جشنواره‌های مختلف و مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی در طول تابستان را از دیگر برنامه‌های طرح سالم‌سازی دریا عنوان کرد.