ساخت‌وساز غیرمجاز ساختمان کیاشهر +تصویر
ساخت‌وساز غیرمجاز ساختمان کیاشهر +تصویر

در مصاحبه‌ای که با بخشدار کیاشهر صورت گرفت، موضوع ساخت‌وساز غیرمجاز ساختمانی دریکی از روستاهای بندر کیاشهر بررسی شد.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از آستان‌خبر، چندی پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مسئولان و متصدیان منابع طبیعی و حفظ محیط‌زیست، بر حل مسائل و مشکلات زیست‌محیطی همچون کوه‌خواری، زمین‌خواری، دست‌اندازی به جنگل‌ها و مراتع و فضاهای سبز تأکید کردند.

به‌واقع سخنان اخیر رهبری و هشدارهای صریح ایشان را می‌توان آغاز فصلی تازه در توجه به محیط‌زیست دانست و به نظر می‌رسد که علاقه‌مندان به محیط‌زیست می‌توانند بهترین بهره‌برداران از سخنان و رهنمودهای ایشان داشته باشند و فعالیت‌های خود را بر اساس محورهای مطرح‌شده سازمان‌دهی کرده و بر عملکرد محیط‌زیستی دستگاه‌های ذی‌ربط نظارت کنند.

متأسفانه علی‌رغم تبیین خطر مشی صریح رهبر معظم انقلاب و با توجه به سرسبز بودن استان‌های شمالی همچنان شاهد تخلف‌هایی از این دست هستیم.

شهرستان آستانه‌اشرفیه به خصوص بخش بندر کیاشهر با توجه به وجود سواحل و فضاهای طبیعی بکر همواره در تیررس سودجویان است که از همین رو نظارت شدید تر دستگاه‌های مربوط به این پدیده شوم را می‌طلبد.

بخشدار بندر کیاشهر در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار آستان‌خبر، بابیان اینکه بحث زمین‌خواری در روستای نبی‌دهکا مربوط به‌پیش ازتصدی مسئولیت وی در بخش کیاشهر به‌عنوان بخشدار منطقه است اظهار کرد: پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز برخی از ساختمان‌های این منطقه در اردیبهشت‌ماه امسال به کمیسیون ماده ۹۹ استانداری فرستاده شده است.

قربان خوشحال با تشریح فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره برخورد شدید با ساختمان سازی‌های غیرمجاز تصریح کرد: یقیناً کمیسیون ماده ۹۹ استانداری بیشترین جریمه را برای خاطیان اعمال خواهد کرد و یا حتی ممکن است دستور تخریب ساختمان توسط این کمیسیون صادر شود.

وی با هشدار به متخلفان ساخت‌وسازهای غیرمجاز ساختمان در بخش بندر کیاشهر اعلام کرد: از طریق مرجع قضایی با متخلفان این امر به‌شدت برخورد خواهد شد.

تصاویر زیر تنها یک تکه از این پازل عظیم و طویل شوم در خطه شاید فعلاً سرسبز شمال و در یکی از روستاهای شهرستان آستانه‌اشرفیه است.

البته معترفیم که از این دست بناها بسیار می‌توان یافت.

812309700_27812812312896_27261 812221395_27431