شهرداران گیلان فضای نماز در پارک‌ها را فراهم کنند
شهرداران گیلان فضای نماز در پارک‌ها را فراهم کنند

استاندار گیلان اقامه نماز را ملاک ارزشیابی مدیران و شهرداران این استان قرار داد و گفت: شهرداران گیلان موظف هستند فضای نماز در پارک‌ها برای مسافران را فراهم کنند.

به گزارش لنگرنیوز ، محمدعلی نجفی ظهر امروز در جلسه شورای اقامه نماز استان در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: برپایی نماز موجب حضور قلب و تقویت روح و روان می‌شود.

وی با بیان اینکه برپایی نماز اثرات اجتماعی ویژه دارد، تصریح کرد: یکی از ملاک‌های ارزشیابی مدیران‌کل و شهرداران برپایی نماز جماعت است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه زمینه برپایی نماز باید برای مسافران در پارک‌ها و نقاط عمومی دیگر فراهم شود، خاطرنشان کرد: شهرداران گیلان موظف هستند نسبت به فراهم شدن امکانات برپایی نماز در پارک‌ها برای مسافران را فراهم کنند.

وی با قدردانی از رئیس ستاد اقامه نماز گیلان گفت: زمان برپایی نماز در اداره‌ها حداکثر ۲۰ دقیقه باشد تا بهانه‌ای برای عدم حضور در نماز پیدا نشود.

نجفی گیلان را جزو استان‌های گردشگری کشور خواند و یادآور شد: به اندازه جمعیت گیلان در طول سال مهمان داریم بنابراین سهم بهداشت، مواد غذایی، آب و … باید فراهم شود.

وی استفاده از فناوری‌های نوین برای آموزش نماز را مهم دانست و تصریح کرد: باید به جای استفاده از پرده‌های نوشته شده که سیمای شهر را ناخوشایند می‌کند برای آموزش از شیوه‌های نوین به‌کارگیری شود.

استاندار گیلان توجه به مساجد را بسیار مهم عنوان کرد و متذکر شد: برای افتتاح مسکن مهر ابلاغ شده تا قبل از افتتاح مسجد هیچ واحدی به بهره‌برداری نرسد که نشانه اهمیت به جایگاه مسجد است.