انتقاد مهرداد لاهوتی از ویلاسازی در شمال کشور/تخریب محیط زیست موجب نابودی صنایع کشاورزی می شود
انتقاد مهرداد لاهوتی از ویلاسازی در شمال کشور/تخریب محیط زیست موجب نابودی صنایع کشاورزی می شود

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : عقب ماندگی صنایع در استان های شمالی کشور موجب نرخ بالای بیکاری و فقر شده است. استان گیلان از لحاظ توسعه صنایع رتبه خوبی ندارد البته متأسفانه محیط زیست را هم نتوانسته ایم حفظ کنیم و ما همه چیز را از دست داده ایم.

 به گزارش لنگرنیوز ، مهرداد بائوج لاهوتی با انتقاد از ویلاسازی در شمال کشور گفت: زمین های کشاورزی استان های شمالی کشور در حال تغییر کاربری هستند. براساس برخی آمار تا کنون ۴ هزار هکتار زمین کشاورزی تغییر کاربری داده اند این موضوع علاوه بر تخریب خاک و محیط زیست استان موجب رکود و نابودی صنایع کشاورزی کشور می شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: به عنوان نمونه می توانم به موضوع واردات ابریشم از خارج اشاره نمایم. ایران باید امروز صادر کننده برتر ابریشم می بود اما امروز ما واردات را پیگیری می کنیم.

وی در ادامه گفت: عقب ماندگی صنایع در استان های شمالی کشور موجب نرخ بالای بیکاری و فقر شده است. استان گیلان از لحاظ توسعه صنایع رتبه خوبی ندارد البته متأسفانه محیط زیست را هم نتوانسته ایم حفظ کنیم و ما همه چیز را از دست داده ایم.

لاهوتی گفت: موضوع پسماندها و فاضلاب شهری مسئله ای است که باید هر چه سریعتر حل شود متأسفانه آمار بالای سرطان در استان گیلان به دلیل آلودگی محیط زیست گریبانگیر مردم شده است. در موضوع تلفات دریایی هم غالبا مسافرین و مردم دیگر استان های کشور هستند که در دریای شمال غرق می شوند. از شورایاری ها و شهرداری های شهرهای حاشیه ای دریای خزر نمی توان انتظار داشت که اقدام به ایمن سازی ساحل کنند در حالی که برای تأمین اعتبار بودجه اقدامات عمرانی خود با مشکل مواجه هستند.