سد معبر بزرگترین مشکل شهر فومن
سد معبر بزرگترین مشکل شهر فومن

نائب رئیس شورای شهر فومن با بیان اینکه سد معبر بزرگ‌ترین معضل این شهر است گفت: این پدیده گاهی دقیق مورد توجه قرار می‌گیرد و گاهی با وجود مشکلات رها می‌شود.

به گزارش لنگرنیوز ، شاهین علیزاده عصر امروز در جلسه شورای این شهر گفت: مهم‌ترین چیزی که امروز سبب سرو صداهای زیاد شهروندان است سد معبر توسط مغازه‌داران و کاسبان در مسیر پیاده روهاست.

وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین معضل سد معبر در خیابان سردار جنگل که چهره شهر را بد جلوه می‌کند است و این نشان از کوتاهی مسئولان دارد افزود: موضوع دیگری که مورد رصد و نگاه شوراست درباره ایستگاه مسافربری است که امروز به یک معضل اجتماعی در حمل و نقل شهری تبدیل شده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر فومن با بیان اینکه امروز عدم کارایی برخی مدیران مشکلاتی را ایجاد می‌کند و باید برای مشکلات شهری تدابیر اندیشیده شود گفت: ترمیم آسفالت شهر فومن به کندی پیش می‌رود و این موضوع از دغدغه های شهروندان است و نبود آسفالت و چاله ها در مسیر کوچه ها به مردم آسیب می‌رساند.

علیزاده توزیع عادلانه خدمات را مهم‌ترین عامل رعایت حق بیت المال شهروندان فهیم فومنی خواند و گفت: در مسیر کناره خیابان‌ها ومعبرهای اصلی سطل زباله نصب شود و شهرداری برای سرعت بخشی در دادن امکانات به خصوص در زمینه ورزشی سریعا” اقدام کند.

نائب رئیس شورای شهر فومن مهم‌ترین ضعف شورای این دوره را استفاده نکردن از بخش خصوصی دانست و تصریح کرد: زمین ۲۵۰۰ متری خیابان آیت الله کاشانی پکیج آماده ای است که می توانیم در آن  با همکاری بخش خصوصی  به درآمدزایی برسیم.

وی مهم‌ترین دغدغه شورای شهر فومن را مبلغ پیشنهادی اداره آب و فاضلاب شهری در طرح توسعه شبکه آب طبق تبصره ۳ با مصوبه شورا خواند و گفت: در این طرح مبلغی در موقع ساخت و ساز علاوه بر حق انشعاب برای توسعه شبکه از شهروندان گرفته می‌شود  که این طرح در شهرهای دیگر نیز اجرایی شده است ولی ما موافق مبلغ ارائه شده از این طرف این اداره نیستیم.