روزنامه شرق از شهرداری عذرخواهی کرد
روزنامه شرق از شهرداری عذرخواهی کرد

احمد غلامی سردبیر روزنامه شرق در یادداشتی به دلیل گزارش روز پنجشنبه خود از شهرداری تهران عذرخواهی کرد.

به گزارش لنگرنیوز ، روزنامه شرق در یادداشتی به قلم سردبیر خود نوشت: «مدیریت و تحریریه «شرق» بر این باورند که اگر در مسیر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی- با همه تلاش‌ها در جهت پوشش حرفه‌ای و دقیق رویدادها- تغافلی رخ داد که متأثر از شتاب ذاتی کار خبر است، براساس اصول حرفه‌ای و اخلاقی، ملزم به جبران خطا و پوزش از مخاطبان هستند.  در همین راستا «شرق» روز پنجشنبه در مطلبی با عنوان «شهرداری مشغول کار است» بدون تحقیق کافی، خبر نصب بیلبورد علیه سفر وزیر خارجه فرانسه توسط سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران را دستمایه گزارش خود قرار داد که متأسفانه صحیح نبود.

گفتنی است تصویر مورد استناد این گزارش، پوستر چاپ‌شده توسط یکی از فرهنگسراهای تهران بوده که از سوی برخی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها منتشر شده و نصب بیلبوردهایی با همین مضمون به شهرداری تهران نسبت داده شده بود. شرط انصاف این است که ضمن اذعان به قصور خویش در تحقیق کافی برای صحت خبر، به مخاطبان محترم اعلام کنیم که گزارش یادشده دارای ایراد محتوایی در صحت و دقت داده‌ها بوده است.  به این وسیله بابت رخ‌دادن این خطا از مخاطبانی که به «شرق» اعتماد دارند و همچنین مدیریت شهرداری تهران پوزش می‌خواهیم.»

گفتنی است روزنامه شرق روز پنجشنبه در گزارشی مدعی شده بود که شهرداری تهران بنرهایی را علیه سفر فابیوس به تهران منتشر کرده است. برپایه این گزارش صادق زیباکلام در نامه ای خطاب به قالیباف نسبت به رفتار شهرداری تهران انتقاد کرده بود.