گلدرلاندر:آلکمار با جهانبخش بهترین بازیکن ژوپیلرلیگ را گرفت/استیوارت: علیرضا گزینه شماره یک بود
گلدرلاندر:آلکمار با جهانبخش بهترین بازیکن ژوپیلرلیگ را گرفت/استیوارت: علیرضا گزینه شماره یک بود

انتقال مهاجم جوان و ملی‌پوش ایرانی ان.ایی.سی نایمخن به تیم آ.زد آلکمار بازتاب گسترده‌ایی در رسانه‌های هلندی داشت.

به گزارش لنگرنیوز ، روز گذشته بعد از آنکه علیرضا جهانبخش بعد از ۲ فصل حضور موفقیت‌آمیز به تیم آ.زد. آلکمار نقل مکان کرد، رسانه‌های هلندی این انتقال را منعکس کردند.

گلدرلاندر:ان.ایی.سی جهانبخش را از دست داد

سایت گلدرلاندر نوشت: ان.ایی.سی نایمخن جهانبخش را از دست داد. وقتی که ستاره ۲۱ ساله ایرانی در تست‌های پزشکی موفق شد، قراردادی ۵ ساله با آلکماری‌ها منعقد کرد. آ.زد بعد از رفتن استیون برگویس پیوسته در جست‌وجوی بال راستی می‌گشت و تیم تحت امر جان فان‌‌دن بروم برای این منظور علیرضا جهانبخش را می‌خواست. همان بازیکنی که فصل گذشته بهترین ستاره لیگ دسته‌ای پایین‌تر شده بود.

*بازیکنی با ۱۲ گل زده و ۷ پاس گل

این سایت ادامه داد: جهانبخش فصل قبل با ان.ایی.سی بود. همان تیمی که در سال ۲۰۱۳ به عنوان قهرمان در ژوپیلرلیگ بازی می‌کرد.۱۲ گل زد و ۷ پاس گل در این مدت داد. عملکرد خوبش باعث شد که جایزه گاو طلایی را به عنوان بهترین بازیکن دسته دوم بگیرد. وی همچنین ۱۵ بازی برای تیم ملی ایران انجام داد و یک گل زد. در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در هر سه بازی گروهی حضور داشت.

این سایت سپس از قول ارنی استیوارت، مدیر فنی آلکمار عنوان کرد: علیرضا گزینه شماره یک فهرست ما بود.دنبال فرصتی بودیم که روی او سرمایه‌گذاری کنیم. خیلی دل‌انگیز است که او اکنون همراه با ما است.

*دیگر رسانه‌‌ها چه نوشتند؟

در کنار این سایت رسانه‌های نوشتاری دیگر هلند نیز انتقال وی را منعکس کردند. سایت آ.د. نوشت آلکمار و ان.ایی.سی ابتدا به توافق شفاهی رسیده و ملی‌پوش جوان ایرانی تا سال ۲۰۲۰ قرارداد امضا کرد.

سایت‌های ان.او.اس ، آر.ت.وی نیز به همین ترتیب خبر این انتقال را منعکس کردند.

مجله فوتبال هلند هم نوشت: آ.زد‌آلکمار به خواسته‌اش رسید و جای خالی استیون برگویس با حضور علیرضا جهانبخش پرشد. زیرا بعد از آزمایشات پزشکی آلکماری‌ها با وی قراردادی ۵ ساله منعقد کردند.

سایت این نشریه نوشت:به عنوان یک مهاجم گوش  راست جهانبخش فصل گذشته نقش بسیار مهمی در قهرمانی ان.ایی.سی در ژوپیلرلیگ (لیگ دسته دوم هلند)  با انجام ۲۸ بازی و ۱۲ گل زده و دادن ۷ پاس گل داشت. به این ترتیب آلکمار رفت و جانشین برگویس را به خدمت گرفت. زیرا برگویس ۲۳ ساله ابتدای تابستان در ازای ۶٫۵ میلیون یورو به تیم واتفورد انگلیس ملحق شده بود.