سیلی آبدار بهروان بر گوش مالک باشگاه شهرداری لنگرود
سیلی آبدار بهروان بر گوش مالک باشگاه شهرداری لنگرود

درج گزارشی درباره درگیری فیزیکی بین رئیس کمیته مسابقات و کسی که ادعا می کند مالک باشگاه شهرداری لنگرود است باعث شد تا غلامرضا بهروان با سایت برنامه نود تماس بگیرد.

به گزارش لنگرنیوز ، در این گزارش به ماجرایی که که نظیر آن در فوتبال ایران بارها و بارها اتفاق افتاده و متاسفانه در سطوح پایین فوتبال ایران جریان دارد اما توجهی به آن نشده است اشاره شده بود.

فروختن امتیاز تیم ها به اشخاص و نهادها و ارگانهای مختلف که سر آخر کار به دادگاه می کشد چرا که نه فروشنده و نه خریدار،اعتقادی به محاکم قضایی فوتبال ایران ندارند.

در گزارش آمده بود که  غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ با کسی که ادعا کرده مالک اصلی باشگاه شهرداری لنگرود است درگیر شده است. دلیل این درگیری نامه ای بود که مالک باشگاه شهرداری لنگرود، به بهروان داده و به وی گفته است که بهروان آن را امضا کند اما بهروان می گوید که بهتر است وی به کمیته انضباطی برود و از آنجا ماجرا را پیگیری کند.

همینجاست که مالک مدعی باشگاه شهرداری لنگرود عصبانی می شود و به بهروان می گوید مرد نیستی که نامه را امضا نمی زنی  و بهروان هم جواب او را می دهد اما مثل اینکه درگیری فیزیکی بین این بهروان و مالک باشگاه شکل نمی گیرد و فقط همان درگیری لفظی است. این شخص که نامش فرشید میرشکرایی است را پایین می برند تا درگیری لفظی شدیدتر نشود. البته وی به کلانتری ونک شکایت می کند و پرونده در دادسرای ونک تشکیل می شود. دادسرا هم فیلم ها را از حراست سازمان لیگ خواسته است که حراست سازمان لیگ به سایت نود می گوید که چنین تقاضایی به حراست نرسیده است.

به طور خلاصه داستان از این قرار است که فرشید میرشکرایی ادعا می کند مالک باشگاه لیگ دویی شهرداری لنگرود است و در سال ۹۳ این باشگاه را به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان از شهرداری لنگرود خریده است و تعهد داده که ۴ سال در لنگرود بازی کند  اما دریک فعل و انفعال عجیب، امتیاز باشگاه با هماهنگی هیات فوتبال استان گیلان و شهرداری به قیمت ۳۷۵ میلیون به سپیدرود رشت به مدیرعاملی شخصی به نام پورمحسن فروخته می شود. در واقع فروش مال غیر اتفاق افتاده و یک باشگاه بدون اطلاع مالک، به باشگاه سپید رود رشت که به لیگ سه سقوط کرده بود، فروخته می شود و آنها دوباره با این کار به لیگ دو برمی گردند و فصل گذشته در لیگ دو بازی کردند. بهروان درباره این ماجرا حرفهای جالب و مهمی زده است. البته ماجرا به کمیته مسابقات هم مربوط نمی شود اما اینکه چرا درگیری در آنجا پیش آمده را بهروان بهتر توضیح می دهد:

آقای بهروان، شما واقعا با این آقایی که می گوید مالک اصلی باشگاه شهرداری لنگرود است درگیر نشده اید؟

من دستم به ایشان نخورده، آن وقت شما نوشته اید که کتک کاری کرده ام. ای کاش کتک کاری کرده بودم. به من توهین شد. بدترین توهین ها به من و همکارانم شد. به من فحاشی کرد این آقا.

چرا فحاشی کرد؟

به من می گوید نامه ای را باید امضا کنم. من حتی راهنمایی اش کردم و گفتم برای اینکه حقت را بگیری تو را به کمیته انضباطی معرفی می کنم اما اصلا به کمیته مسابقات ربطی ندارد. اصلا به من ربطی نداشته این ماجرا. به سازمان لیگ ربطی ندارد. رفت بالا و آمد پایین به من و آقای تاج توهین کرد. من هم جوابش را دادم .خواست درگیر شود که جدایش کردند و بردندش پایین و پیش حراست.

دستتان به او نخورد؟

ای کاش می خورد. حرفهایی زد که ای کاش می خورد. من بعد از این ماجرا کارم به اورژانس و بیمارستان کشید. رفتم آنجا دکتر به من گفت آقای بهروان سکته می کنی ها. اینقدر حرص و جوش نخور.این فوتبال آخر چقدر ارزش دارد؟

حالا حق با این مالک مال باخته هست یا نه؟

این را نمی دانم. البته مدارکی که دارد نشان می دهد که شاید حق با وی باشد.

مدارک را به ما هم داده و البته هنوز منتشر نکرده ایم ولی با بررسی که کرده ایم حق تا حدود زیادی با ایشان است.شما خودتان سالها در هیات فوتبال استان مازندران بوده اید و می دانید که در هیاتها ممکن است این اتفاقها بیفتد.یک سال یادم هست که برای شیرین فراز کرمانشاه هم چنین مشکلی اتفاق افتاد…

بله می دانم و درک می کنم.به همین دلیل بود که ایشان را راهنمایی کردم که از راهش وارد شود و به کمیته انضباطی شکایت کند اما به من فحاشی کرد. همه من را می شناسند که اهل درگیری و اینها نیستم.

شما این آقای میرشکرایی را می شناسید؟

در کمیته صیانت لیگ پرونده دارد. مفسده ای هم داشته و ظاهرا یک جایی مدرسه فوتبالی داشته و پولهای غیرمجاز گرفته است. از آقای علیپور بپرسید. اصلا این ماجرا به کمیته مسابقات ربطی ندارد. ما وظیفه مان برنامه ریزی است. باور کنید من نامه اش  را ندیده ام.

ظاهرا فردا چهارشنبه ساعت ۱۴ جلسه ای در کمیته اخلاق در این باره هست و آقای الماسخاله رئیس هیات استان گیلان و اقای علیپور هم هستند…

دارم فکر می کنم که من بروم داخل جلسه. خیلی برخورد بدی کرد. ای کاش زده بودم اما دستم به وی نخورد.

ظاهرا به کلانتری و دادسرا هم شکایت کرده است…

بسیار آدم واردی است. برود بکند. من ۱۰ نفر شاهد دارم. دو ساعت در حراست سازمان لیگ هم بود و به او گفته بودند اگر کتک خورده ای بالاخره باید پیراهنت پاره شود و جایی ات کبود شود. هیچ نشانه ای نداشت.

حالا شاید ادعایش درست باشد…

شاید هم درست باشد، من راهنمایی اش کردم که برود حقش را بگیرد اما بد برخورد کرد. البته یادم می آید که شهرداری لنگرود چطور به سپیدرود رشت واگذار شد و ماجراهایی داشتند اما ماجرا مربوط به غلامرضا بهروان نیست.

قبول دارید که عصبانی شده اید؟

بله، فحش های بدی به کارکنان سازمان لیگ دادند. سوار آسانسور کردند و بردندش پایین من رفتم و گفتم مرد حسابی چرا این کار را کردی؟ فحش ناموسی دادی. به من گفت نامرد من هم گفتم خودتی. عصبانی شدم اما کتک کاری نکردم.

حالا فکر می کنید که حق با مالک مدعی است؟

احتمال دارد حق با وی باشد. باید بررسی کنند اما باور کنید من دستم به وی نخورد. بروند دوربین ها را چک کنند هیچ درگیری با وی نداشتم. من مشاجره لفظی را قبول دارم اما فیزیکی هرگز.