باشگاهم را بدون اطلاع من فروختند/ دوربین ها نشان می دهند که من کتک خورده ام+اسناد

من مالک واقعی باشگاه شهرداری لنگرود هستم. تیمی که در لیگ دو حضور داشت اما به ناحق باشگاه را از من گرفتند.

به گزارش لنگرنیوز، خبر کتک‌کاری در سازمان لیگ و درگیری با کسی که مدعی مالکیت باشگاه شهرداری لنگرود بود، که توسط سایت برنامه نود منتشر شد، بازتاب های زیادی داشت و صبح چهارشنبه بسیاری از روزنامه‌های ورزشی به آن پرداختند و خبر را منتشر کردند. هر چند که مسئولان کمیته مسابقات سازمان لیگ خبر کتک‌کاری را تکذیب کردند و حتی گفته‌اند که فقط با مدعی مالکیت مشاجره لفظی داشته‌اند اما به نوعی بهروان به این مالک حق داده‌است که پیگیر حق و حقوقش باشد. با فرشید میرشکرایی مدعی مالکیت باشگاه شهرداری لنگرود گفت‌وگو کرده‌ایم. او حرف‌های جالبی درباره چرایی این درگیری زده است.

آقای میرشکرایی، ماجرای درگیری شما با رئیس کمیته مسابقات چیست؟ 

من مالک واقعی باشگاه شهرداری لنگرود هستم. تیمی که در لیگ دو حضور داشت اما به ناحق باشگاه را از من گرفتند.

 

این دلیل می‌شود که شما با بهروان و برخی کارکنان سازمان درگیر شوید؟ 

ماجرا مفصل است. شما اول از درگیری می‌پرسید، اما می‌خواهم به صورت خلاصه بگویم که چرا اصلا این ماجراها پیش آمده است. سال ۹۳ از شهرداری لنگرود امتیاز تیم‌شان را به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان خریدم و تعهد دادم چهار سال تیم در گیلان بماند. در حالی که امتیاز به من فروخته شده بود، شهرداری لنگرود در یک کار عجیب امتیاز تیم مرا بدون اطلاع من به تیم سپیدرود رشت به مدیرعاملی شخصی به نام پورمحسن به قیمت ۳۷۵ میلیون تومان فروخت. البته من متوجه شدم که سپیدرود ۳۴۵ میلیون تومان به شهرداری پرداخت کرده و نمی‌دانم ۳۰ میلیون تومان کجا رفته است. این یعنی تخلف. یعنی فروش مال غیر.

 

این اتفاق چطور افتاد؟ 

افتاده است دیگر. حتما با هماهنگی قربانعلی الماسخاله هیات فوتبال استان و دیگر دوستان و شخصی به نام غلامعلی همیراد که قبلا داور بوده است این انتقال اتفاق افتاده است. علیه من هم صحبت‌های زیادی کرده‌اند و تهمت زده‌اند که من هم شکایت کرده‌ام و الان برخی از آنهایی که باعث این فروش غیرقانونی شده‌اند، به قید وثیقه آزاد هستند. شهرداری و شورای شهر لنگرود هم در جریان هستند. کیفرخواست هم برای متخلفان صادر شده است.

چرا به سپیدرود رشت فروخته شد؟ 

سپیدرود رشت به لیگ دسته سه سقوط کرده بود و تیم من در لیگ دو بود و به همین دلیل گفتند که با این کار تیم سپیدرود در لیگ دسته دو بماند و فصل پیش هم در لیگ دو بازی کرد.

شما با شهرداری و هیات فوتبال در این‌باره مذاکره کرده‌اید؟ 

مذاکره کرده‌ام و اسناد قانونی را در اختیارشان قرار دادم اما قبول نکردند. قرارداد شهرداری با سپیدرود رشت غیرقانونی است  و فروش مال غیر است. باشگاه را به دو شخص فروخته‌اند. مانند اینکه خانه و زمین را به چند نفر می‌فروشند.

 

حالا شما چرا با مسئولان مسابقات لیگ درگیر شدید؟ 

من رفتم سازمان لیگ و گفتم جلوی امتیاز تیم را بگیرند و نقل و انتقال انجام ندهند تا تکلیف مالکیت روشن شود. گفتم به آقایان تاج و بهروان که مکتوب کنند و زیر نامه من را پاراف کنند و دستور بدهند اما آقای بهروان این کار را نکرد. من هم گفتم چرا در حق من نامردی می‌کنید که درگیری شد و آقای بهروان گفت که جواب من را نمی‌دهند. البته دوربین‌ها هستند و همه‌چیز را ثبت کرده‌اند.

همین آقای بهروان می گوید می‌خواسته‌ شما را راهنمایی کند و حتی شما را به کمیته انضباطی معرفی کند. البته ماجرا به کمیته انضباطی بیشتر ربط ندارد؟

در نامه از تاج و بهروان خواسته بودند تا درباره وضعیت مالکیت شهرداری لنگرود اظهارنظر کنند. این چه نوع راهنمایی است که من را به قصد کشت زدند؟ آقای بهروان دستش را پرتاب کرد که سیلی بزند، خورد به پشتم. من را بردند داخل آسانسور و زدند.  من هم رفتم دادسرای ونک و شکایت کردم. حالا دادگاه تقاضا کرده حراست سازمان لیگ فیلم‌ها را بدهد.

اما ظاهرا بیشتر مشاجره لفظی بوده است. بهروان گفته اهل درگیری نیست و ای کاش زده بود… 

من به حراست وزارت ورزش هم رفته‌ام و از شکایتم دست برنمی‌دارم. با حراستی‌های سازمان لیگ هم صحبت‌های لازم را انجام دادم. حالا باید دید دوربین‌ها چه چیزی را نشان می‌دهند. باید دوربین ها چه چیزی را نشان می دهند.

البته گفته می‌شود شما در کمیته صیانت از لیگ پرونده دارید؟ 

من در این‌باره چیز خاصی نمی‌گویم اما دیروز ساعت ۱۴ قرار بود حجت‌الاسلام علیپور و آقای قربانعلی الماسخاله رئیس هیات فوتبال استان گیلان در کمیته اخلاق حاضر شوند که نه علیپور رفت و نه  الماسخاله. الماسخاله نماینده فرستاد  مقابل محمدزاده رئیس کمیته نشستند تا در این‌باره صحبت کنند. من از آقای علیپور و الماسخاله هم شکایت کرده‌ام.

 

ماشاءالله از همه هم شکایت کرده‌اید. 

حقم را خورده‌اند. فکر کرده‌اید من فقط ۱۰۰ میلیون تومان امتیاز تیم را خریده‌ام و از دست داده‌ام؟ مربی خارجی آوردم و ضرر کردم، بازیکن و هزینه اجاره زمین و اینها را داده‌ام. من چندصد میلیون تومان ضرر کرده‌ام. من در خانه‌ام نشسته بودم که اخبار گفت تیم من را فروخته‌اند به سپیدرود در حالی که من روحم خبر نداشت. شما بودید چه حالی بهتان دست می‌داد؟ تازه می‌خواستم نامش را به پارس لنگرود تغییر بدهم.

 

حالا امیدوار هستید که به حق‌تان برسید؟ 

از کمیته انضباطی فدراسیون و سازمان لیگ ناامید شده‌ام و امیدوارم مراجع قضایی حق من را بگیرند.

1 2 3 4 5 6 7