تورهای حشره خوری از جاذبه های تازه گردشگری + تصاویر
تورهای حشره خوری از جاذبه های تازه گردشگری + تصاویر

جیرجیرک، مورچه، عنکبوت، ملخ، سوسک و سایر حشراتی که همگی با سیر و فلفل تند در روغن سرخ شده اند، از میان وعده های محبوب مردم کامبوج به شمار می آیند که حال به عنوان یک جاذبه گردشگری در دستورکار تورهای مسافرتی دنیا قرار گرفته است.

به گزارش لنگرنیوز، پس از توصیه کارشناسی تغذیه ای فائو به جامعه بشری مبنی بر این که مردم جهت کاهش گرسنگی در جهان، کاهش آلودگی هوا و بالا رفتن سطح بهداشت جهانی، تغذیه حشرات را در دستور کار قرار دهند؛ همچنین دستاورد پژوهشی متخصصان دانشگاه واشنگتن که پس از مطالعات گسترده دریافتند به رغم این که خوردن حشرات چندش‌آور است، اما می‌تواند به “تکامل مغز انسان” کمک کند، به نظر می رسد جهان در آستانه آماده شدن برای تغییر رژیم غذایی خویش از فرآورده های دامی به سمت حشرات دارای خواص متعدد غذایی است. در این میان شاید چشیدن غذاهای محلی را کم تر گردشگری که از کامبوج دیدن می کند، تجربه کرده است، اما تورهای غذا می تواند آن را به یکی از جاذبه های گردشگری کامبوج تبدیل کند. در نگاه بسیاری از گردشگرانی که به کامبوج سفر می کنند؛ پنوم پن، پایتخت، صرفاًً توقف گاهی است تا پس از چند روز استراحت راهی سواحل جنوب و معابد مشهور آنگکور وات شوند.

غذای شهری (Urban Forage) شرکت کوچکی است که تورهای شبانه پنوم پن گردی به گردشگران عرضه می کند. جایی که گردشگران می توانند غذای محلی را بچشند و درباره غذاهای کامبوجی چیزی بیاموزند. گردش با چشیدن سوسک در رستوران «اسکای بار» بر فراز یکی از بلندترین رستوران های شهر آغاز می شود. افراد حاضر در این تور دانشجویان و اساتیدی از دانشگاه اوهایو هستند که اغلب آنها هیچ گاه به خارج از آمریکا سفر نکرده اند. با غروب خورشید ناوگانی از تاکسی های سه چرخه وجود دارد که گروه را در شهر بچرخاند. اولین توقف بازار کاندال است. بزرگ ترین و قدیمی ترین بازار شبانه که به فروش بهترین حشرات در پنوم پن شهرت دارد.

 

 

جیرجیرک، مورچه، عنکبوت، ملخ، سوسک و سایر حشراتی که همگی با سیر و فلفل تند در روغن سرخ شده اند، میان وعده محبوب مردم کامبوج است و گردشگران همواره به خوردن آن تشویق می شوند.

 

 

 

سونیا داک، بنیانگذار غذای شهری و مشهور به داکی، یک استرالیایی است که بیش از دو سال است در کامبوج زندگی می کند. او می گوید ایده او بسیار ساده است. نشان دادن اغذیه فروشی های پنوم پن به گردشگران، به ویژه مکان هایی که شاید نتوانند به تنهایی آن جا را پیدا کنند.

او می گوید اغلب کامبوجی ها تقریباً هر آن چه می خزد، راه می رود یا پرواز می کند، می خورند. سوک اینگ، راهنمای تور غذای شهری، معروف به آقای خندان، می گوید در جریان جنگ هندوچین همه چیز خوردنی شد. او می افزاید:«مردم کامبوج جنگ های بسیاری تجربه کرده اند و در جنگ اغلب مردم گرسنه هستند. اینجاست که شروع به خوردن همه چیز می کنند،‌حشرات، قورباغه، سگ همه چیز. الان هم آن چیزها را می خورند چون متوجه شدند بسیار خوشمزه هستند.

 

 

بعد از بازار حشرات، گروه در کنار دکه میوه فروشی توقف می کند تا برخی میوه های عجیب و غریبی که مردم کامبوج می خورند امتحان کنند. میوه هایی چون میوه مار (سالاک)، جک فروت، میوه تاژین (رامبوتان) و سُرخالو محبوب کامبوجی هاست.

باب استورات، استادی که مسئولیت گروه آمریکایی را برعهده دارد، می گوید دانشجویان او خیلی چیزها فرا گرفته اند و تجربیات زیادی به دست آورده اند.

هزینه تور های شرکت غذای شهر نفری سی و نه دلار آمریکاست.