برداشت حجت الاسلام مهدوی برخلاف سیاست های رهبری است/من نیز دلواپس هستم
برداشت حجت الاسلام مهدوی برخلاف سیاست های رهبری است/من نیز دلواپس هستم

فرماندار لنگرود در پاسخ به خبرنگار لنگرنیوز مبنی بر موضع گیری حجت الاسلام مهدوی در خصوص برخی از شخصیت ها گفت : حجت الاسلام مهدوی اشتباه کرد و حق چنین کاری را ندارند ولی میتواند با خبرنگار شما مصاحبه کند و بگوید که نظر من در مورد هاشمی این است و اختیار خود را دارد و من مسئول حمایت از آقای هاشمی نیستم بلکه نماینده دولت هستم و هر زمان که احساس کنم کسی دروغ می گوید باید ان دروغ را اعلام کنم.

به گزارش لنگرنیوز، مراسم روز شهادت امام جعفر صادق(ع) در مزار شهدا لنگرود با سخنرانی حجت الاسلام سعید مهدوی برگزار شد که دارای حاشیه ها و در نتیجه عصبانیت فرماندار لنگرود را نیز همراه داشت تا جایی که فرماندار لنگرود که در محوطه مزار شهدا در حال صحبت با شخص دیگری بود خطاب به خبرنگار لنگرنیوز گفت : اینها نمیتوانند چنین خبری را انتشار دهند که منظور صحبت هایی بود که به صورت مصاحبه در زیر آمده است و پایگاه اطلاع رسانی لنگرنیوز با در نظر گرفتن قانون رسانه و پوشش کلیه اخبار مصاحبه ای را با سید رضا جواد پور فرماندار لنگرود انجام داده است.

فرماندار شهرستان لنگرود در واکنش به سخنرانی حجت الاسلام سعید مهدوی که در روز شهادت امام جعفر صادق(ع) در مزار شهدا لنگرود انجام شد، گفت : نظرم این است که ادبیات، استدلال، بردادشت و انتقال مفاهیم دینی حجت الاسلام مهدوی برخلاف سیاست های رهبری است و در مجلسی که مردم به احترام امام صادق(ع) حضور یافتند درست نیست به دولت منتخب مردم تابع مکتب امام صادق(ع) توهین شود.

سید رضا جواد پور با بیان اینکه رئیس جمهور فرمانده جنگ بود و ۲۵ سال با استکبار مبارزه کرد و هم اکنون نیز نماینده مقام معظم رهبری است، اضافه کرد : چه زمانی رئیس جمهور اعلام کرد که نسبت به استکبار باید رحیم باشیم و آیا کسی که نماینده رهبری است فهم و درکش از شرایط دینی، اجتماعی و سیاسی از جناب مهدوی کمتر است؟

وی با اشاره به دلسوزی بیشتر دکتر روحانی نسبت به دین، خدا و پیغمبر و مردم از حجت السلام مهدوی، اظهار کرد : حجت الاسلام مهدوی فکر میکند که در مذاکرات در خصوص تمام کشور مذکره شده است در صورتی که مذاکرات فقط در سه بخش اقتصادی، فنی و حقوق و در راستای هسته ای بود و بر مبنای روابط دیپلماتیک با دنیا رابطه داریم و این کار عادی است.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه مذاکرات با امر رهبری و بر مبنای نرمش قهرمانانه و منافع و مصالح کشور انجام شد، اظهار کرد : آیا حجت الاسلام مهدوی، صلاح و مصلحت کشور را بیشتر از رهبری می داند؟

جواد پور تاکید کرد : وی در سخنرانی از ادبیات مغالطه آمیز استفاده کرد و اعلام کرد که ما نمیگذاریم که کفار بر کشور حاکم شوند که باید گفت من به عنوان نماینده دولت و رئیس جمهور و دیگر مسئولین نیز چنین اجازه ای نمیدهند و این حرف مغالطه و دروغ است.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود اضافه کرد : چرا حجت الاسلام مهدوی از داروهایی که بعد از لغو تحریم، انسان ها را زا مرگ نجات داد و یا اینکه بسیاری از تکنولوژی ها بعد از تحریم وارد کشور می شود سخن نمی گوید؟

وی با بیان اینکه چه کسی گفت که بعد از تحریم، درب های کشور باز خواهد شد؟، گفت : این سخن را به جناب مهدوی برسانید که هم دولت و رئیس جمهور از شما دلسوز تر هستند و متاسفانه وی در بالای منبر نمایش اجرا کرد.

فرماندار لنگرود ادامه داد : من ۵۰ سال پای منبر و از خانواده ای منبری هستم و حجت الاسلام مهدوی در بالای منبر مردم را تحریک کرد و دودستگی ایجاد کرد و به منافع ملی و مصالح ملی کمتر توجه کرد.

جواد پور با بیان اینکه چه کسی میخواهد که بر خلاف  مصالح ملی، اسلام و انقلاب در کشور عمل شود، تصریح کرد : مهدوی از پایگاه یک حزب سخنرانی کرد و این خوب نست که در مجلسی که به احترام امام معصوم مردم تجمع کرده اند سخنرانی هیجانی انجام شود، بلکه باید از فرهنگ امام و از روی استدلال و تعقل سخن گفت نه اینکه هیجانی سخنرانی شود.

وی تاکید کرد : حجت الاسلام مهدوی گفتند که عده ای امدند خوشحالی کردند و با هر سازی میرقصند؟ همین حرف را احمدی نژاد چند سال پیش گفت و آن حادثه پیش آمد و باید در نظر بگیریم که دولت را همین مردم انتخاب کردند.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود اضافه کرد : آیا اگر مردم بالا شهر شادی کردند باید بگوییم که با هر سازی مرقصند و این سخن توهین به مردم است چون همان افراد بالاشهر نیز متعلق به کشور هستند و چنین سخنانی شایسته منبر و یک واعظ نیست و باید “ادعُ إِلىٰ سَبیلِ رَبِّکَ بِالحِکمَهِ وَالمَوعِظَهِ الحَسَنَهِ ۖ وَجادِلهُم بِالَّتی هِیَ أَحسَنُ ۚ إِنَّ رَبَّکَ هُوَ أَعلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبیلِهِ ۖ وَهُوَ أَعلَمُ بِالمُهتَدینَ” را در نظر بگیرند نه اینکه توهین کنند.

سید رضا جواد پور با بیان اینکه جای چنین سخنانی در مراسم ائمه نیست، ادامه داد : من نیز صاحب تریبون هستم و استفاده از مجالس صحیح نیست و نباید حزبی سخن گفت و حجت الاسلام مهدوی، حزبی سخن گفت و حزبی عمل کرد.

فرماندار لنگرود در پاسخ به خبرنگار لنگرنیوز مبنی بر موضع گیری حجت الاسلام مهدوی در خصوص برخی از شخصیت ها گفت : حجت الاسلام مهدوی اشتباه کرد و حق چنین کاری را ندارند ولی میتواند با خبرنگار شما مصاحبه کند و بگوید که نظر من در مورد هاشمی این است و اختیار خود را دارد و من مسئول حمایت از آقای هاشمی نیستم بلکه نماینده دولت هستم و هر زمان که احساس کنم کسی دروغ می گوید باید ان دروغ را اعلام کنم.

وی با بیان اینکه من نیز دلواپس مملکت و فرهنگ کشور هستم اما دلواپسی من بیکاری جوانان، تورم و رکود، سقوط هواپیما و کمیاب بودن داروهای مهمی است که مردم به حاطر آن جانشان را از دست می دهند، اظهار کرد : آیا منطق این را می پذیرد که نظر خود را و این مباحث را در مجلس امام معصوم مطرح کنم؟

جواد پور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که انتقاد خوب است و میتوان کرسی های آزاد اندیشی برگزار و زا همه گروه ها استفاده کرد، اضافه کرد : آقای مهدوی به عنوان نماینده رهبری در دانشگاه ها چند بار این اقدام را انجام داده است و موافقان و مخالفان را در دانشگاه خود دعوت و مجادله احسن برگزار کردند؟

سید رضا جواد پور ادامه داد : یک روحانی ومبلغ چنین سخن نمی گوید و اگر حجت الاسلام مهدوی کتاب “تبلیغ” آیه الله فلسفی را خوانده باشند متوجه می شوند که نباید چنین مباحثی را مطرح کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود اضافه کرد : من آزادم و از موضع هیچ کسی سخن نمی گویم ولی باید یاد بگیریم که به آرا مردم احترام بگذاریم و این خود یک ارزش است.

وی ادامه داد : این دولتی که فداکاری کرده و مسئولیت پذیرفت و به جنگ ۶ قدرت بزرگ دنیا رفت و کم و بیش نیز بده و بستان هایی صورت گرفته است و نظام جمهوری اسلامی نیز راضی است و کار این دولت نیز نمی باشد و نظام جمهوری اسلامی با مطالعه همه جوانب داخلی، خارجی و منطقه ای به این نتیجه رسید که این گونه عمل کند و هر کسی که دلش برای این کشور می سوزد باید شاکر باشد و نتیجه ۱۲ سال مذاکره است که دولت و تدبیر و امید با حمایت رهبری موفق شد.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه بنده برای حجت الاسلام مهدوی متاسفم، تصریح کرد : حجت الاسلام مهدوی با مردم ارتباط ندارد و یک سری افراد خاص دور و بر وی هستند و یا اینکه از پایگاه یک حزی که در استان گیلان نیز تشکیل داده اند سخن می گوید و یا اینکه  اطلاعاتی دارند که خود را به تغافل زده اند و این صحیح نیست که نظر شخصی خود را بر نظام مسلط کنیم.