طرح شهر بدون مانع در گیلان آغاز شد+عکس
طرح شهر بدون مانع در گیلان آغاز شد+عکس

با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان، آغاز طرح شهر بدون مانع از بانک های پرتردد استان آغاز شد.

به گزارش لنگرنیوز و به نقل از لاهیجان ، طرح مناسب سازی معابر عمومی ویژه افراد معلول و کم توان از سوی ستاد مناسب سازی استان گیلان و با همکاری سازمان نظام مهندسی گیلان، استانداری گیلان، اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل بهزیستی، شهرداری رشت، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان پس از بررسی های لازم و بازدید میدانی از بانک های پرتردد استان گیلان آغاز می شود.

در همین راستا جلسه ای به این منظور با حضور نمایندگانی ازسازمان ها، نهادها و ادارات کل استان مرتبط با این حوزه در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان تشکیل شد.

رضاقاسمیان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان در ابین جلسه گفت: پیرو جلسه کمیته مناسب سازی استان که وظیفه پیگیری آن به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان محول شده است، مقرر شد تا در یک بازه زمانی سی روزه در خصوص مناسب سازی بانک های پرتردد که وضعیت مناسبی از لحاظ ورود،استفاده از خدمات برای معلولین ندارند؛ راهکارهای لازم اندیشیده شود.

سپس نمایندگان سایر دستگاه های مدعو به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص ارائه راه حل مناسب از جمله بازدید تخصصی و فنی جهت تنظیم گزارش های دقیق پرداختند که پیرو نظرات اعلام شده تهیه چک لیست نظارتی ویژه مناسب سازی بانک ها، تشکیل دو گروه نظارتی شامل مهندسان رشته های معماری و عمران سازمان جهت پایش و بازدید به منظور جمع آوری مستندات و برنامه ریزی جهت بحث های آموزشی و ترویجی در دستور کار این کارگروه قرارگرفت.

به گزارش «لاهیجان»، این کارگروه با هدف ارتقاء کیفیت زندگی برای تمامی افراد جامعه به ویژه افراد دارای معلولیت است تااین افراد بتوانند همانند مردم عادی در شهرها تردد کنند و سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان به عنوان سازمانی تخصصی در حوزه های ساخت و ساز شهری آمادگی خود را جهت همکاری در این زمینه را اعلام نموده است.

معلولین-1 معلولین-2