خبر: 33152 / تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۵۸:۱۲
کامبیز اخوان

تابناک گیلان در گزارش‌ها ؛ توهین به همین سادگی!

تابناک گیلان در گزارش به تاریخ نوزدهم مرداد ماه ۱۳۹۴ با تیتر :« دادستان لنگرود چه برنامه‌ای برای مهار بی‌بندباری‌ها در این شهر را دارد؟» به همین سادگی دو واژه‌ی «بی‌عفتی» و «بی اخلاقی» را با فرآیند مزاحمت به نوامیس، ترویج و فحشا بنام لنگرود بر پیشانی گزارش مهر می‌کند که جای تامل ، پیگیری قانونی و اخلاق رسانه‌ای را پیش رو می‌گذارد

توهین به شهر من ممنوع

تابناک گیلان در گزارش به تاریخ نوزدهم مرداد ماه ۱۳۹۴ با تیتر :« دادستان لنگرود چه برنامه‌ای برای مهار بی‌بندباری‌ها در این شهر را دارد؟» به همین سادگی دو واژه‌ی «بی‌عفتی» و «بی اخلاقی» را با فرآیند مزاحمت به نوامیس، ترویج و فحشا بنام لنگرود بر پیشانی گزارش مهر می‌کند که جای تامل ، پیگیری قانونی و اخلاق رسانه‌ای را پیش رو می‌گذارد و اما:

۱-هر کسی استاد حوزه و دانشگاه باشد که فعال فرهنگی محسوب نمی‌شود جناب حجت الاسلام عاشوری براساس تحقیقات شفاهی که لنگرودی نیستند براساس کدام معیار فوراً حکم صادر کردند که در منطقه‌ی لیلاکوه و پارک فجر این شهر فساد و بی بندباری اینقدر آشکار است که وی را آزرده خاطر و طالب مبارزه با این گونه آسیب اجتماعی هستند؟

۲-مردم گیلان در شهری روزگار می‌گذارنند که از لحاظ موقعیت فرهنگی و هنری در سطح ملی زبانزد می‌باشند و خوب می‌دانند، آگاه هستند که قران کریم چه فرموده است و چه باید کرد و پرسش اینجاست که چرا خیلی اسان واژه افترا و تهمت را پیش رو می‌گذاریم . شهری که به آیت الله شیخ شعبان دیوشلی ، حجت الاسلام شمس لنگرودی ، شهید حسین املاکی ، دکتر محمد جعفری(حقوقدان جهانی) ، دکتر ابراهیم زاده معبود (چهره‌ی ماندگار) ، مهدی هاشمی (هنرمند معاصر) و …افتخار می‌کند و مشاهیرانی از این دست را در کارنامه‌ی ماندگار خود دارد آیا سزاوار است که تابناک کشیدن بدون امعان نظر و دقت دست به تیتری بزند که در شان و شوکت مردم شریف و فرهیخته‌ی لنگرود نباشد؟

۳-حجت الاسلام عاشوری که مروج اشاعه و فرهنگ غنی اسلامی هستند آیا می‌دانند همین تهمت و افترا باید وجه قانونی داشته باشد؟ و آیا می‌دانند همین افترا ؛ صفا و صمیمیت را در مومنین دیگر خدشه دار می‌کند تا جایی کینه را رونق می‌دهد؟ آیا می‌دانند همین تهمت خود زمینه سازی بی‌اخلاقی و بداخلاقی است آن هم از زبان فردی که الگوی تبیین دینی مقدس اسلام هستند؟

۴-در همین راستا از دادستان لنگرود انتظار می‌رود از لحاظ قانونی و حقوقی به هر صورتی که موازین اجازه می‌دهد در توجیه، پیگیری هم برای سایت تابناک، خبرنگاری که مصاحبه را گرفته است و حجت الاسلام عاشوری قویاً اقدام عاجل و موثر را عملی نمایند.

کامبیز اخوان – فعال سیاسی و فرهنگی

کلیدواژه


نظرات | ۲۳ نظر

شاهين
مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۱۴:۰۶

احسنت به شما جناب اخوان

این آقای عاشوری تو پارک ساحلی آستانه یا گلسار رشت یا استخر لاهیجان و بام سبز لاهیجان و روستای تاریخی ماسوله نرفتند که لنگرود رو سیبل کردن؟

این از جای دیگه آب میخوره

از دادستان انتظار داریم اشاعه دهندگان تخریب شهر لنگرود رو محکوم کنن

واقعا اینا شهر های دیگه رو ندیدن یا خودشون رو به کوری زدن

همشهری
مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۱۴:۴۵

آقای عاشوری واقعیتها را گفتند . به همین سادگی به شما بر خورد ؟ مگر شما بی عفتی و … را در لنگرود نمی بینید ؟
خب شاید نبینید. ولی توصیه می کنم که :
ببینید.

  حسين
  مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۲۰:۵۷

  مشکل این نیست دوست همشهری

  مشکل اینجاست ایشون از آستانه دارن مشکلات لنگرودو میگن

  مگه آستانه و لاهیجان و رشت بهترن؟
  شرایط لنگرود از لحاظ بی حیایی از اینا خیلی بهتره

  اینا دارن وجهه شهر رو تخریب میکنن

  آقا سعيد
  مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۲۲:۲۷

  به همین راحت به مردم شهرتون میگن بی بند و بار و شما میگین واقعیت؟

  بی غیرتی موج میزنه ها

  کدوم واقعیت جناب

  شهر دیگه ای نرفتید تاحالا؟؟؟

  همشهری گ.ب.ل
  مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۰۱:۱۷

  الان دارم معنی حرف امام رو بیشتر درک میکنم:
  (نگذارید این انقلاب دست نا اهلان بیافتد )

سید
مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۱۵:۵۴

سایت تابناک گیلان با… است
حتما بابت این اهانت به مردم غیرتمند لنگرود و گیلان شکایت کنید

حسيني
مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۲۱:۰۰

از دادستان شهر که مدعی العموم شهره خواستار شکایت از این سایت هتاک هستیم

حتما
حتما
حتما

ولي
مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۲۱:۳۷

دادستان شهر کجاست که آقایون دارن چهره شهر مارو خراب میکنن؟

مگه اینا تاحالا جایی نرفتن که اسم لنگرود رو میارن
برن گلسار ببینن چه خبره
برن بام سبز لاهیجان ببینن چه کارا که نمیکنن

برن پارک ساحلی آستانه ببینن دختر پسرا چکار میکنن

اونوقت لنگرود بی حیایی موج میزنه؟

پشت این نوشته ها یه هدف مخوفی هستش

ما منتظر جواب دندان شکن مسئولین شهرمون هستیم

ناصر
مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۲۱:۳۹

آقای فرماندار

شما کجایین که جواب این آقارو بدین

دلواپس صحبتهای حاج آقا مهدوی شدین

اینجا شهرتون رو بی حیا کردن
توهین کردن به مردمتون

کجایین که جواب بدین
فقط بلدین حرص الکی بخورین؟؟؟

جوابگوی مردم باشید

وحيد
مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۲۱:۴۱

امام جمعه دقیقا اگه این هفته حرف نزنه در این مورد
من میدونمو این آقای …

همه به خواب رفتن
نماز جمعه گذشت و حرفی نزدید در مورد این توهین بزرگ؟

مردم لنگرود بی بندوبارن؟؟؟

آقایون چرا واکنش ندادید؟

جلوی این سایت رو بگیرید که به این سادگی یه شهر رو مسخره میکنه و توهین

سید
مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۲۲:۱۷

افرین بر اقای اخوان
و تشکر از این همه توجه ایشان
من دبیر این شهرستانم و طی این چند سال تعداد زیادی دانش آموز برتر کشوری از همین شهرستان روانه دانشگاههای معتبر کشور کردیم و در تمام شهرستانهای دیگر این استان هم مشغول به تدریسم و به واقع از مردم و دانش اموزان و اولیا این شهرستان نجیب تر ندیدم
امیدوارم کسانی که به مردم این شهرستان چنین توهینی کردند به سزای اعمال خود برسند
اقای اخوان خواهش می کنم که حتما پی گیری لازم را انجام بدهند

جناب خان
مرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در ۲۲:۲۵

این بخش این متن عالی بود

امیدواریم دادستان شهر پیگیری کنن بحث رو

حجت الاسلام عاشوری که مروج اشاعه و فرهنگ غنی اسلامی هستند آیا می‌دانند همین تهمت و افترا باید وجه قانونی داشته باشد؟ و آیا می‌دانند همین افترا ؛ صفا و صمیمیت را در مومنین دیگر خدشه دار می‌کند تا جایی کینه را رونق می‌دهد؟ آیا می‌دانند همین تهمت خود زمینه سازی بی‌اخلاقی و بداخلاقی است آن هم از زبان فردی که الگوی تبیین دینی مقدس اسلام هستند؟

ناشناس
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۰۰:۴۷

گلایه از افزایش بی‌بندوباری‌ها در لنگرود

اخیرا بی عفتی و بی اخلاقی در این شهرستان رو به افزایش بوده که نمونه های فراوان آن را می توان در منطقه لیلاکوه و پارک فجر این شهرستان مشاهده کرد، از مزاحمت برای نوامیس گرفته تا ترویج فساد و فحشا که شاید نبود برنامه مشخص و ابزار کنترل و شاید عدم همراهی و حمایت جدی دستگاه قضا و شخص باقرپسندی، دادستان جدید این شهر را با مراجع ذیربط در این راستا قابل ارزیابی دانست.

وضعیت غیر اخلاقی جامعه ما را چنین باید توصیف کرد: ما حاضریم هر چقدر کسی بخواهد برایش اشک بریزیم، اما کمکش نمی‌کنیم و قدمی بر نمی داریم و این وضعیت غیر اخلاقی است که در جامعه ما شیوع دارد، یعنی حاضریم اشک بریزیم و طومار امضا کنیم، اما حاضر نیستیم قدم از قدم برداریم.

چندی‌است در فضاهای مجازی یا حقیقی مرسوم شده است اگر واقعه تلخ اجتماعی هم‌چون کودک آزاری، اعتیاد، اسیدپاشی وغیره را مشاهده می‌کنیم، در حد چند مطلب شعر گونه و یا انتشار مطلب دیگران درباره آن واقعه خودمان را ارضا می کنیم و فکر می کنیم که کمک بزرگی به آن پدیده کرده‌ایم.

مشکل در کجاست که دچار این کج رفتاری شده‌ایم؟ در حالی‌که به خوبی می دانیم صرفا با این عملکرد رسانه‌‌ای مشکلات حل نخواهند شد.

آیا انفعال ما هم ریشه در سیاست‌زدگی ما دارد؟

یک فعال فرهنگی در لنگرود ضمن اشاره به کثرت لاابالی گری و افزایش بی بند و باری ها در این شهرستان اظهار کرد: تا وقتی که بخواهیم همه امور زندگی شخصی و فردی‌مان را در پرتو سیاست تعریف کنیم،مشکلی از مشکلات اجتماع حل نمی‌شود و همین موضوع سبب می شود که جامعه‌ ای سیاست‌زده و منفعل داشته باشیم.

دادستان لنگرود چه برنامه ای برای مهار بی بند و باری ها در این شهر دارد!؟

حجت الاسلام عاشوری تصریح کرد: زمانی که اعتقادات و ایمان انسان ضعیف شود و صفا و صمیمیت در جامعه کم شود بی دینی زیاد می شود و از این رهگذر، بی اخلاقی ها نیز در جامعه زیاد خواهد شد و مردم به جای اینکه به طرف کمالات قدم بر دارند به طرف نا ملایمات اخلاقی حرکت خواهند کرد.

دادستان لنگرود چه برنامه ای برای مهار بی بند و باری ها در این شهر دارد!؟

طبق شواهد ، اخیرا بی عفتی و بی اخلاقی در این شهرستان رو به افزایش بوده که نمونه های فراوان آن را می توان در منطقه لیلاکوه و پارک فجر این شهرستان مشاهده کرد، از مزاحمت برای نوامیس گرفته تا ترویج فساد و فحشا که شاید نبود برنامه مشخص و ابزار کنترل و شاید عدم همراهی و حمایت جدی دستگاه قضا و شخص باقرپسندی، دادستان جدید این شهر را با مراجع ذیربط در این راستا قابل ارزیابی دانست.

در پایان این استاد حوزه و دانشگاه از تمام دستگاه های مسئول خواست که به تاسی از قران کریم با پدیده های این چنینی به شدت برخورد کنند زیرا این امر را خانمان سوز و ازبین برنده ریشه دین دانست.

موسی
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۰۷:۵۸

توهین به شهر من ممنوع

آقای لنگرنیوز از شما میخوایم که این موضوع رو به دادستان برسونید
ایشون مدعی العموم شهر هستن

باید حق مردم لنگرود رو از این آقایون بگیرن

یاسر
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۰۸:۲۳

آقایون شهریه ماهانه حوزه و دفتر مراجع و در کنارش پاکت می گیرن برن بالای منبر اینجوری به مردم یه شهر با اینهمه فرهنگ و هنر و خدمت توهین کنند!
بعد بدتر ازون اینکه پای منبری ها بگن احسنت احسنت ! تکبیر !
و دو صد بدتر ازون فرماندار آستانه ای عزیزکه از همین خانواده اس !
امام جمعه … این شهر ! و
نماینده همه جا دخالت کن !
با سکوتشون کار این آقارو تایید کنن !

مهدوی
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۰۹:۰۶

آقای کامبیز اخوان
فعال سیاسی فرهنگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواد
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۹

منشاء این بی بند و باری ها وارد کردن زوری مردم به بهشت ه و دین گریزی مردم و اون آقایی که از لنگرود حرف میزنه باید بره و یه سری به گلسار رشت و شیشه گران لاهیجان و …. بزنه . خدا رحمت کنه حضرت امام راحل رو که حتی توی بد ترین شرایط وقتی میخواست دشمنانش رو خطاب کنه میگفت : آقای کارتر
الان متاسفانه برخی به هموطنانمان میگن بی بند و بار و …. به کجا رسیدیم . اینها پرورش یافته همین آب و خاکند . حتما ما معلمان خوبی بربیشان نبودیم و یا الگوی دلچسبی نیستیم ….

ابراهیم
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۱۳:۵۷

دوستان عزیزاینقدر اتشیین بامسئله برخوردنکنید مسئول هرشهری باید راجع به حوزه مسئولیت خوددران شهرحرف بزندمگه غیرازاینه ایا شمابه وجودبی حجابی ورفتارهای بعضاغیراسلامی که توشهر وجودداره اگاه نیستیدحالااون سایت بالحن بدوتندابرازکرده جای بحث داره بماند همه میدانیم که برای حل ایگونه معضلات که دامن گیرجامعه ماشده بایدراه حلی عاقلانه پیداکردباشهرمن شهرما گفتن مافلان وبهمان میکنیم ایاکاردرست میشه باتهدید حرفهای توهین امیزمیشه کارپیش برد؟والله نه

  ابوالفضل
  مرداد ۲۹, ۱۳۹۴ در ۰۹:۱۲

  دوست عزیز

  هدف از این گزارش تخریب وجهه شهر ما بوده

  وگرنه کیه که ندونه وضع بد حجاب رو

  ایشون لیلاکوه و پارک رو مثال زدن

  یعنی لنگرود بدترین شهر لنگروده؟

  اصلا اینطور نیست

  لنگرود خیلی بهتره از لاهیجان و رشت

  این گزارش جهت داره
  همین

رضایی
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۱۵:۳۰

چون جاهای دیگه هم این مشکلات وجود داره نباید این گزارش تهیه میشد.واقعا که تحلیل ابتدایی انجام دادن این فعال سیاسی و فرهنگی.خوب وجود بزرگان و آیات عظام در یک شهر دلیل بر این نمیشه که دادستان کارش رو درست انجام بده.اینکه یکی لنگرودی نباشه نمیتونه در مورد لنگرود نظر بده و… واقعا خیلیضعیف بود مطلبتون

  حسن
  مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۱۹:۵۲

  برعکس
  متن قوی بود

  شما ناراحت شدی که به دوستانتون در تابناک توهین شده

  مطمئنم روح عاشوری از این حرفا خبر نداره

جواد
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۱۹:۲۰

معلم بزرگ بشریت و مولای وارستگان حضرت علی (ع) می فرمایند: «به راستی بها و ارزشی که به تو می دهند به واسطه ادب توست، پس آن را به بردباری بیارای».

جواد
مرداد ۲۹, ۱۳۹۴ در ۰۹:۴۸

نا اهل اونیه که بدی رو ترویج میده؟

کی امام گفتن بدی رو ترویج کنید؟

حالا اگه دادستان یک شهر جواب سربالا به خبرنگار این خبرگزاری نداده باید علیه یک شهر موضع بگیرن؟

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir