برنامه «سرزمین ما» تندیس پهلوانان طبیعت را دریافت کرد
برنامه «سرزمین ما» تندیس پهلوانان طبیعت را دریافت کرد

برنامه «سرزمین ما» به تهیه کنندگی الهام پیرهادی به دلیل پرداختن به مسایل و چالش های محیط زیستی تندیس پهلوانان را از دروازه بان سابق تیم ملی دریافت کرد.

به گزارش لنگرخبر ، الهام پیرهادی تهیه کننده برنامه «سرزمین ما» که تندیس بوم پاد (نگهبان سرزمین) را از دستان نیما نکیسا دروازبان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان در مراسمی که با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونان ارشد حوزه محیط زیست برگزار شد، دریافت کرد در این باره گفت: در این برنامه ما سعی می کنیم به نوعی تریبون تشکل های محیط زیستی باشم و اتفاقات مثبت و منفی که در محیط زیست پیرامونی ما رخ می دهد را پیگیری و اطلاع رسانی کنیم و هر هفته یک تشکل حامی محیط زیست مهمان برنامه می شود.

 

پیرهادی با اشاره به اینکه برنامه «سرزمین ما» حدود ۱۸ ماه است که هر پنج شنبه روی آنتن شبکه یک سیما می رود، تصریح کرد: من در این مدت دنبال این نبودم که افراد مشهور و سرشناس را به برنامه دعوت کنم چرا که فکر می کنم افراد معروف به اندازه کافی در شبکه های مختلف تلویزیونی حضور می یابند، من افرادی را به این برنامه آوردم که مثلا با تشکیل گروهی کوچک و با هدف پاسداری از محیط زیست، زباله ها را از کوهستان و یا اطراف رودها جمع آوری می کنند.

سرزمین ما

وی ادامه داد: برنامه «سرزمین ما» موجب تشویق خیلی از دوست داران طبیعت شده بطوری که از دورترین نقاط ایران با من تماس می گیرند و درخواست می کنند که فعالیت های زیست محیطی آنها پوشش تصویری داده شود و من و گروه تولیدی برنامه همیشه از این درخواست ها حمایت کردیم.

الهام پیرهادی گفت: این برنامه آنقدر بین طرفداران محیط زیست شناخته شده است که خودِ این تشکل ها و حامیان محیط زیست از فعالیت شان گزارش تصویری تهیه می کنند و به برنامه ارسال می کنند و به نوعی خودشان گزارشگر، تهیه کننده و کارگردان برنامه هستند و این یک اتفاق خوب در یک برنامه تعاملی است.

وی افزود: دو هفته قبل ما در برنامه «سرزمین ما» درباره تخلیه زباله توسط شهرداری در اطراف خانه های مسکن مهر گزارشی را از شهرستان لنگرود پخش کردیم که پس از پخش این گزارش بلافاصله شهردار لنگرود دستور توقف تخلیه زباله و جمع آوری باقی مانده زباله ها و اقدامات بهداشتی در این منطقه را صادر کرد. من بعد از تماس های تشکرآمیز ساکنان این منطقه بعد از حل مشکل دپو زباله، احساس کردم «سرزمین ما» برنامه ای است که با اینکه پخش آن صبح است، واقعا دیده می شود و مسولان آن را دنبال می کنند.

الهام پیرهادی در پایان حمایت های مدیریت شبکه یک و حمایت های، مدیرگروه اقتصاد شبکه را در کسب این موفقیت تعیین کننده دانست و ابراز امیدواری کرد تا با صلاحدید مدیران شبکه، ساعت پخش برنامه «سرزمین ما» تغییر یابد و در زمان مناسب تری روی آنتن برود.

«سرزمین من» به تهیه کنندگی الهام پیرهادی کاری از گروه اقتصاد شبکه یک است که پنج شنبه ها بعد از اخبار ساعت ۸ صبح از این شبکه پخش می شود.