گوفل روستایی که سطل زباله ندارد اما مردمش حافظ محیط زیستند+ تصاویر
گوفل روستایی که سطل زباله ندارد اما مردمش حافظ محیط زیستند+ تصاویر

دهیار روستای گوفل گفت: حتی یک سطل زباله در سطح روستای گوفل وجود ندارد اما مردمش در روستا زباله نمی ریزند و حافظ محیط زیست هستند.

به گزارش لنگرخبر به نقل از زیتون خبر، گوفل روستایی است در فاصله قریب ۴۵ کیلومتری آزاد راه رشت- قزوین در منطقه ای کوهستانی و خوش آب و هوای خورگام واقع شده است.

به همت اهالی این روستا طرح جمع آوری زباله از سطح روستا و اراضی منتهی به روستا به اجرا در آمد تا مردم این روستا محیطی پاک و خالی از هرگونه از زباله را شاهد باشند.

دهیار روستای گوفل می گوید: طرح جمع آوری زباله های روستا با عنوان« طبیعت خانه فرزندان ماست، آن را ویران نکنیم» با حضور ۴۰ نفر از جوانان و اهالی روستا برگزار شد.

بهنام ناظری تصریح کرد: پاکسازی زباله های سطح روستا در چهار منطقه روستا به اجرا در آمد و پس از جمع زباله ها تابلوی هشدار برای آلوده نکردن محیط نصب شد.

وی گفت: حتی یک سطل زباله در سطح روستای گوفل وجود ندارد اما مردمش در روستا زباله نمی ریزند و حافظ محیط زیست هستند.

دهیار روستای گوفل ادامه داد: سال گذشته کلاسهای آموزشی با حضور گسترده اهالی روستا برگزار شد و نتیجه این دوره ها امروز داشتن روستایی عاری از زباله است.

وی با بیان اینکه زباله های خانوارهای روستایی به صورت هفتگی جمع آوری می شود، ابراز داشت: خودروی حمل زباله بصورت هفتگی زباله های روستا را به محل دفن زباله روستا انتقال می دهد.

ناظری از ساماندهی محل دفن زباله روستا خبر داد و گفت: فنس کشی محل دفن زباله با اعتباری بالغ بر سی میلیون ریال انجام گرفت.

وی با بیان اینکه علاقه اهالی روستا نسبت به پاکسازی محیط روستا به حدی است که نسبت به ریخت زباله در ملاعام حساسیت ویژه ای دارند، گفت: همه اهالی در پاکیزه نگه داشتن محیط روستا کوشا هستند.

این دهیار پاکسازی زباله های مناطق گردشگری و ییلاقی روستا را از دیگر برنامه های در دستور کار عنوان نمود.