تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها تاکید حج الاسلام قرائتی

      حجت‌الاسلام محسن قرائتی در اولین یادواره شهدای زن جامعه پزشکی کشور که صبح امروز در سالن برج میلاد تهران برگزار شد افزود: افراد عادی می‌توانند در جامعه به الگو تبدیل شوند و هر یک از پزشکان می‌توانند مشکلات نظام پزشکی را برطرف کنند.   رئیس ستاد اقامه نماز تصریح کرد: در حال […]

 

 

 

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در اولین یادواره شهدای زن جامعه پزشکی کشور که صبح امروز در سالن برج میلاد تهران برگزار شد افزود: افراد عادی می‌توانند در جامعه به الگو تبدیل شوند و هر یک از پزشکان می‌توانند مشکلات نظام پزشکی را برطرف کنند.

 

رئیس ستاد اقامه نماز تصریح کرد: در حال حاضر کمتر ما مشکل شرق و غرب داریم بلکه بیشتر درگیر خودمان هستیم مشکل در جامعه امروز توجه نکردن به اخلاقیات است.

 

قرائتی گفت: یک پزشک زمانی که بیمار را معاینه می‌کند اگر درمان وی را نداند باید اعلام کند و اگر تخصص همکارش جوابگو بود آن را با شجاعت بازگو کند چرا که شغل پزشکان یک عبادت است و حتی اگر زمین و زمان زیر و رو شود نباید از این حرفه که سلامت جسمی و روانی جامعه را تأمین می‌کند دست بردارند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی ابرقدرتها به روش‌های مختلف ترس و وحشت در جامعه می‌اندازند گفت: علاوه بر اینکه مشکل ما در جامعه به لرزه انداختن جامعه از سوی این کشورهاست اما آگاهی و ناآگاهی و تأمین امنیت جامعه از همه مهمتر است.

 

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: بی‌حجابی در دانشگاه‌ها به رشد علمی ضربه می‌زند و حتی اگر بی‌حجابی مجاز هم باشد اما در دانشگاه جایز نیست.

 

قرائتی ادامه داد: باید در دانشگاه‌ها دختران و پسران از یکدیگر جدا شوند و ازدواج جوانان باید آسان شود.

 

وی تصریح کرد: اگر به جای هزینه کردن در برگزاری همایش‌ها این اعتبارات را خرج ازدواج می‌کردیم الان همه جوانان ازدواج کرده بودند.کنگره‌های بسیاری برگزار می‌کنیم اما بحث روانشناسی و جامعه‌شناسی را راه نمی‌اندازیم.

 

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: باید جوانان زود ازدواج کنند و این در حالی است که یکی از دلایل افزایش طلاق بچه‌دار نشدن جوانان است.

 

قرائتی گفت: ادارات فقط می‌گویند نیروی انسانی و اعتبارات ندارند اما باید بدانند که اگر اراده داشته باشند همه مشکلاتشان برطرف می‌شود.

 
منبع: فارس