همایش لبیک یا امام، با دستور فرماندار لنگرود لغو شد
همایش لبیک یا امام، با دستور فرماندار لنگرود لغو شد

همایش لبیک یا امام(ویژه فعالان فرهنگی) که قرار بود عصر امروز در کانون زینبیه برگزار شود با دستور فرماندار لنگرود لغو شد.

به گزارش لنگرخبر، این همایش که برنامه ریزی آن توسط جبهه فرهنگی انقلاب شهرستان لنگرود انجام شد، قرار بود راس ساعت ۱۷:۱۵ و با سخنرانی حجت الاسلام سعید مهدوی مسئول جبهه فرهنگی انقلاب استان گیلان در کانون زینبیه برگزار شود که با دستور فرماندار لنگرود این همایش لغو و با هماهنگی هایی که با مسجد شهدا(امینی) انجام شد مراسم به این مکان منتقل گردید.

مسئول روابط عمومی جبهه فرهنگی انقلاب لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر، با بیان اینکه تعدادی از اعضای جبهه فرهنگی از ساعت ۱۴ امروز در کانون زینبیه برای تدارک برگزاری همایش در کانون حضور داشتند، گفت : حدود یک ساعت قبل از برگزاری مراسم، مسئول کانون زینبیه طی تماس تلفنی با یکی از اعضای جبهه فرهنگی، خبر از لغو این همایش و ترک کانون را اعلام کرد و گفت جمشید لاهوتی رئیس آموزش و پرورش خبر داده است که فرماندار برگزاری این همایش را رسیدن به اهداف سیاسی میداند و این مراسم باید لغو شود.

امین امیری با اشاره به فرهنگی بودن این همایش و تجلیل از فعالان فرهنگی، گفت : برای برگزاری این همایش از چندین روز قبل از برگزاری، با آموزش و پرورش هماهنگی و قراردادی منعقد که مبلغی هم جهت اجاره مکان به حساب آموزش و پرورش واریز شد.

در این خصوص خبرنگار لنگرخبر جهت پیگیری بیشتر برای دلیل لغو این مراسم فرهنگی، طی چندین مرحله تماس تلفنی و پیامک با رئیس آموزش و پرورش، ولی پاسخی از سوی جمشید لاهوتی دریافت نکرد، ولی در صورت وجود ادعایی لنگرخبر آمادگی انتشار آن را دارد.

گفتنی است ۲۰ مرداد گذشته حجت الاسلام سعید مهدوی سخنران مراسم روز شهادت امام جعفرصادق(ع) بود که سخنرانی های وی، با واکنش تند جوادپور فرماندار لنگرود مواجه شد.

متن سخنرانی حجت الاسلام سعید مهدوی در گلزار شهدا لنگرود

مصاحبه فرماندار لنگرود با لنگرخبر در واکنش به سخنرانی های مهدوی