نمی‌دانم چرا هر زمان دولت اصلاحات در ایران روی کار می‌آید، نفت ارزان می‌شود

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هر کسی که بازداشت سیاسی در استان شود شخصا وارد می‌شوم، گفت: مردم از سیاست‌زدگی خسته شده‌اند و هیچ‌گاه به تندگرایی اعتقاد نداشته و نمی‌دانم چرا هر وقت دولت اصلاحات در ایران روی کار می‌آید نفت ارزان می‌شود.

کد خبر : 33881
تاریخ انتشار : پنجشنبه 5 شهریور 1394 - 21:21

به گزارش لنگرخبر، اسماعیل جبارزاده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از ابلاغ ۵۴۰ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان برای سال ۹۴ خبر داد و اظهار داشت: تخصیص ۵۰ درصد اعتبارات مصوب استان در مرداد ماه ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای تمام شهرستان‌های استان برنامه تدوین و آماده شده است، گفت: در بدو ورود به استان آمارهای متفاوتی از وضعیت بخش‌های مختلف استان ارایه می‌شد در حالی که آن‌چه ما به دنبال آن بودیم داشتن یک شناخت کلی از استان بود تا بر اساس آن نقشه راه توسعه استان را تدوین کنیم.

جبارزاده با بیان این که دولت تدبیر و امید به آمار ساختگی اعتقادی ندارد، افزود: ما آمار مرکز آمار ایران را ملاک قرار دادیم و غیر از این به آمار دیگری اعتقاد نداشته و نخواهیم داشت.

وی با اشاره به نتایج برنامه‌های توسعه در تاریخ کشور، اظهار داشت: برنامه‌های توسعه کشور غالبا با نگاه آرمان‌گرایی و جامع نوشته شده بود که ناکارآمدی این روش در دنیا ثابت شده است، بنابراین ما به دنبال یک برنامه واقع‌گرایانه و مبتنی بر ظرفیت‌های بومی استان بودیم.

جبارزاده افزود: در این زمینه همه صاحب‌نظران و دانشگاهیان را دعوت کردیم و در مدت یک سال، برنامه توسعه استان را با عنوان سند تدبیر توسعه تدوین کردیم که حاوی پروژه‌ها و برنامه‌های مشخص برای توسعه همه بخش‌های و همه شهرستان‌های استان است.

وی یادآور شد: این نوع برنامه‌ریزی مورد اقبال وزارت کشور، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و نهاد ریاست جمهوری نیز قرار گرفت و ما موظف شدیم این روش برنامه‌ریزی را در استان‌های دیگر نیز آموزش دهیم.

*انتقال آب از ارس به دشت تبریز/ عمر فنی انتقال آب از زرینه رود به تبریز به پایان رسیده است

جبارزاده در رابطه با تامین آب پایدار برای تبریز اظهار داشت: انتقال آب از ارس به دشت تبریز جزء اولویت‌های دولت و وزارت نیرو است.

وی با بیان اینکه عمر فنی خط فعلی انتقال آب از زرینه‌رود به تبریز به پایان رسیده است، گفت: پیشنهاد شده که خط دومی به عنوان خط پدافندی از این مسیر به تبریز منتقل شود.

جبارزاده اضافه کرد: بنا نداریم با اجرا خط دوم زرینه‌رود به تبریز دو برابر آب برداشت کنیم بلکه به عنوان پدافندی این خط عمل می‌کند.

وی تصریح کرد: آبرسانی از ارس به تبریز جزء مصوبات سفر هیئت دولت به استان بوده که برای آن اعتباری ۸۵۰۰ میلیارد ریالی تخصیص یافته است.

11* خودرو با برند اروپایی در تبریز

 استاندار آذربایجان شرقی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص پروژه احداث اتوبان تبریز-بازرگان، تشریح کرد: در دولت گذشته طرح های زیادی به تصویب رسید اما عملی نشد، دولت دهم با طرح های توخالی زیادی مردم را سرکار گذاشت و احداث این پروژه هم یکی از این طرح ها بود، زمانی که سرمایه گذار جذب شود ما این پروژه را هم احداث خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت استان به دنبال مونتاژ خودروی معتبر و برند اروپایی در استان است، افزود: در نظر داریم یک خودروی روز دنیا را در استان تولید کنیم.

جبارزاده گفت: با چندین برند معروف وارد مذاکره شدیم و با رفع تحریم‌ها فضا برای مذاکرات گسترده فراهم خواهد شد، با مونتاژ خودرو بی‌کیفیت چینی موافق نیستیم.

* هر زمان دولت اصلاحات در ایران روی کار آمد نفت ارزان شد

وی در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش قیمت نفت ایران اشاره کرد و گفت: نمی‌دانم چه حکمتی است که هر وقت دولتی اصلاح‌طلب روی کار می‌آید قیمت نفت کاهش می‌یابد و تا ۳۷ دلار هم می‌رسد، در زمان آقای خاتمی هم قیمت نفت پایین آمد خیلی‌ها دولت را ثروتمند می‌دانند اما باور کنید داخل کیسه چیزی نیست که در آن را باز کنیم.

* تبریز شهر صنعتی بوده و صنعتی باقی می‌ماند 

استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: تبریز یک شهر صنعتی است و قرار نیست به شهر تجاری تبدیل شود، تغییر کاربری بنیان دیزل به خاطر مسایل زیست محیطی و آلودگی هوای تبریز بود.

جبارزاده با حمایت از تغییر کاربری بنیان دیزل، تصریح کرد: به شرطی این کارخانه به مکان دیگری منتقل خواهد شد که ظرفیت آن توسعه یابد و با ایجاد ارزش افزوده از تکنولوژی و ماشین آلات جدید استفاده شود.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص تغییر کاربری‌های صورت گرفته در استان، گفت: برای مبارزه با آلودگی هوا قصد به حاشیه شهر کشاندن واحدهای صنعتی را داریم و این امتیاز را به صاحبان صنایع دادیم تا در صورت انجام این کار، واحدهای قبلی خود را تغییر کاربری دهند تا از این طریق ارزش افزوده‌ای نیز برای آنها لحاظ شود.

جبارزاده خاطر نشان کرد: تبریز جزء شهرهای آلوده بوده و هر چقدر واحدهای صنعتی از شهر تبریز فاصله بگیرند حمایت می‌کنیم و در این زمینه هر کارخانه‌ای که از داخل تبریز به شهرها انتقال یابد و از تبریز فاصله بگیرد حمایت می‌کنیم.

 

 

 * هیچگاه به تندگرایی اعتقاد نداشتم/ نباید عده‌ای را به بهانه اینکه در دولت قبلی مسئولیت داشتند کنار بگذاریم/ مردم نیز از سیاست‌زدگی خسته شده‌اند

 استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به با بیان اینکه بنده به لحاظ فکری به اصلاح طلبان تعلق دارم اما هیچگاه به تندگرایی اعتقاد نداشتم و معیار انتخاب مدیران تجارب و دیدگاه اعتدالی آنها است، اظهار داشت: نباید عده‌ای را به بهانه اینکه در دولت قبلی مسئولیت داشتند کنار بگذاریم چرا که یک کارمند دولت موظف است ۳۰ سال خدمت کند و طبیعی است در این ۳۰ سال دولت های مختلفی روی کار می آید.

جبارزاده با اشاره به دیدگاه‌های موجود در مورد انتصابات خود گفت: برخی اعتقاد دارند بنده در انتصابات خود قلع و قمع کردم و برخی دیگر معتقدند تغییرات خاصی نداده‌ام اما من به دنبال این هستم که کارهای روی زمین مانده را به سرانجام برسانم و به مردم خدمت کنیم چرا که مردم نیز از سیاست‌زدگی خسته شده‌اند.

* هر کسی که بازداشت سیاسی شود شخصا وارد می‌شوم

جبارزاده ادامه داد: هر کسی که بازداشت سیاسی می شود شخصا به موضوع  ورود پیدا می‌کنم اما آرمان‌های انقلاب، حضرت امام(ره)، شهدا و رهبری انقلاب جزء خطوط قرمز من هستند و هر کس به این ساحت تعدی کند؛ از وی نمی‌گذرم.

استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: از فعالیت تمام احزاب و گروه‌های سیاسی قانونی در استان حمایت می‌کنیم و در ۱۸ ماه گذشته که استانداری را تحویل گرفته‌ام فعالیت  ۶ حزب سیاسی در استان آغاز شده است.

وی از ساماندهی موئسسات مالی و پولی به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای مدیریت استان در دو سال گذشته یاد کرد و افزود: برخی موئسسات مالی که ۱۲ تا ۳۷ هزار عضو داشتند، قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید مشکلات بزرگی برای مردم آذربایجان شرقی درست کرده بودند که در این مدت سعی کردیم آنها را سر و سامان دهیم.

جبارزاده با بیان این که در سال گذشته آذربایجان شرقی به عنوان استان نمونه در توجه به اقتصاد دانش‌بنیان شناخته شد، افزود: در صنعت نگاه ما بیشتر متوجه شرکت‌های دانش‌بنیان است و در این راستا ۱۷ شعبه منطقه ویژه علم و فناوری در نقاط مختلف راه‌اندازی خواهد شد و در آبان ماه نمایشگاهی از توانمندی‌های علمی و فناوری‌های استان برگزار خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی راه اندازی مرکز نگهداری معتادان متجاهر موسوم به مرکز ماده ۱۶ را از جمله دستاوردهای مهم دو سال خدمت دولت تدبیر و امید در استان دانست و گفت: آذربایجان شرقی در دو سال گذشته وضعیت ناگواری از نظر رواج اعتیاد داشت به طوری که ۷۰ درصد سرقت‌ها توسط معتادان انجام می‌شد، اما امروز در سایه اقدامات انجام شده در این مدت به نقطه مناسبی در این زمینه رسیده‌ایم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.