دانشگاه‌های دنیا به سمت تک جنسیتی شدن حرکت می‌کنند/ارتقای سطح کیفیت آموزش در دانشگاه‌های تک جنسیتی

انسیه خزعلی ارتقای سطح کیفیت آموزش در دانشگاه‌های تک جنسیتی را از نکات مثبت این دانشگاه‌ها عنوان کرد و افزود: در این نوع دانشگاه‌ها تنوع رشته با گرایش‌های مختلف در مقاطع تحصیلی مختلف، زمینه کار بیشتر برای را بانوان فراهم کرده است.

کد خبر : 33926
تاریخ انتشار : جمعه 6 شهریور 1394 - 11:33

به گزارش لنگرخبر، انسیه خزعلی امروز در دوره تشکیلاتی خط امام در مشهد پیرامون موضوع تک جنسیتی دانشگاه‌ها بیان داشت: مبحث تک جنسیتی بیانگر این است که به یک جنس باید نسبت به وضع و ویژگی‌های او توجه کرد و قوانینی متناسب با شرایط و موقعیت او وضع شود. نگاه دانشگاه‌های تک جنسیتی باید بر این اساس باشد.

 

وی ادامه داد: در ۱۰۰ سال گذشته در دانشگاه‌ها فقط آقایان مشغول به تحصیل بودند که به مرور زمان بانوان نیز وارد دانشگاه شدند و فضا حالت مختلط به خود گرفت؛ اما باز همان دانشگاه‌ها درصدد شدند که دانشجویان آقا و خانم را از هم تفکیک کنند.

خزعلی خاطرنشان کرد: طبق پژوهش‌هایی که در دانشگاه‌های تک جنسیتی صورت گرفته است بانوان در این دانشگاه‌ها به راحتی می‌توانند با یکدیگر تبادل اطلاعات و تجربیات داشته باشند و استعدادها خود را ظهور و بروز دهند.

وجود ۵۰ دانشگاه جامع مختص زنان در سطح دنیا

رئیس دانشکده الزهرا(س) در ادامه افزود: ۵۰ دانشگاه جامع برتر در سطح دنیا به زنان اختصاص داده شده است که این تعداد در برخی کشورهای آسیا، امریکا و اروپا قرار دارد.

ارتقای سطح کیفیت آموزش در دانشگاه‌های تک جنسیتی

وی ارتقای سطح کیفیت آموزش در دانشگاه‌های تک جنسیتی را از نکات مثبت این دانشگاه‌ها عنوان کرد و افزود: در این نوع دانشگاه‌ها تنوع رشته با گرایش‌های مختلف در مقاطع تحصیلی مختلف، زمینه کار بیشتر برای را بانوان فراهم کرده است.

این استاد دانشگاه تخلفات کم، اتخاذ سیاست‌های ضد تبعیص و ایجاد برابری حقوق کارمندان را از جمله ویژگی‌های مثبت دانشگاه‌های تک جنسیتی دانست و تصریح کرد: رعایت ضوابط و شئونات اسلامی، افزایش خویشتن داری، رضایتمندی از زندگی زناشویی برای دانشجویان متاهل، افزایش حق انتخاب خانواده برای تحصیل دختران و کسب آرامش روحی و روانی بویژه برای بانوان از دیگر نکات مثبت دانشگاه تک جنسیتی است.

خزعلی بیان داشت: به دلیل نکات مثبت دانشگاه‌های تک جنسیتی، اکثر دانشگاه‌های دنیا به این سمت حرکت می‌کنند؛ اما کشور ما بجای رشد و توسعه این ظرفیت، با ایجاد شایعه و ابهامات اشکلاتی بر این دانشگاه‌ها وارد می‌کنند.

رئیس دانشکده الزهرا(س) تصریح کرد: شیوه‌های نامناسب برای تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها سبب شده است که نه تنها این اقدام در کشور با شکست مواجه شود ؛بلکه نسبت به دانشگاه‌های تک جنسیتی ابهاماتی بوجود بیاید.

آیا دانشگاه تک جنسیتی آمار ازدواج را کاهش می‌دهد؟

وی بیان داشت: برخی افراد تصورشان از دانشگاه تک جنسیتی این است که وجود این دانشگاه‌ها آمار ازدواج را کاهش می‌دهد؛ اما برخلاف تصور این افراد آمار ازدواج در این دانشگاه‌ها نسبت به دانشگاه‌های دیگر افزایش یافته است چرا که در دانشگاه‌های مختلط نیاز افراد نسبت به ازدواج کاهش می‌یابد.

خزعلی تاکید کرد: نگاه دانشگاه تک جنسیتی به دانشجویان متاهل باید به گونه‌ای باشد که شرایط مناسب و مطلوبی را برای آنان جهت همسرداری و فرزندآوری فراهم کند تا تحصیلات مانعی برای آنان در این مهم نباشد.

صرف بودجه هنگفت جهت جلوگیری از اختلاط دختران و پسران در آمریکا

وی در بخش پایانی سخنان گفت: غرب امروزه به خویشتن داری روی آورده است و به این نتیجه رسیده که بسیاری از مشکلات خانوادگی به دلیل ارتباطات قبل از ازدواج است بطوری که آمریکا ۷۰ میلیون دلار بودجه خود را صرف جلوگیری از ارتباط دختران و پسران در دانشگاه‌ها کرده و در سال‌های اخیر این بودجه به ۳۰۰ برابر افزایش یافته است.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.