قمه زدن با مکتب عاشورا منافات دارد (۲)
قمه زدن با مکتب عاشورا منافات دارد (۲)

در مبارزه با ایجاد تحریف ها در این مکتب با عظمت باید دانست هر حرکتی که مانند قمه زدن و امثال آن باشد و هر حرفی که منافاه با عظمت و شأن این مکتب باشد شرعاً جایز نیست. به گزارش لنگرنیوز ، پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی«مد ظله» در پیامی به […]

در مبارزه با ایجاد تحریف ها در این مکتب با عظمت باید دانست هر حرکتی که مانند قمه زدن و امثال آن باشد و هر حرفی که منافاه با عظمت و شأن این مکتب باشد شرعاً جایز نیست.

به گزارش لنگرنیوز ، پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی«مد ظله» در پیامی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام تاکید کردند: در مبارزه با ایجاد تحریف ها در این مکتب با عظمت باید دانست هر حرکتی که مانند قمه زدن و امثال آن و هر حرفی که منافاه با عظمت و شأن این مکتب باشد شرعاً جایز نیست.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

می دانیم حادثه عاشورا یک مکتب پر فضیلت جهانی و جاودانی است که بر اساس کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا در سطح گیتی می درخشد و پیامهای فراوان و درسهای بسیاری را منتشر می سازد.

این مکتب کانون فروزانی برای نجات انسانها از زیر سیطره ظلم استکبار و از ذلّت و حقارت و وابستگی است و امسال با توجه به اوضاع زمان و جهان باید مراسم عاشورا را گرمتر و پررنگ تر برگزار نمائیم.

ضمناً در مبارزه با ایجاد تحریف ها در این مکتب با عظمت باید دانست هر حرکتی که مانند قمه زدن و امثال آن باشد و هر حرفی که منافاه با عظمت و شأن این مکتب باشد شرعاً جایز نیست.

 وفّقکم الله لمرضاته

 حسین نوری همدانی

 ۱۳/۸/۱۳۹۲