ایران، سوریه و عراق را به استان های خود تبدیل کرده / تهران به دنبال بهود روابط با اعراب نیست!

روزنامه سعودی عکاظ مدعی شد: صحبت های رئیس جمهور ایران با اقداماتی که این کشور انجام می‌دهد، در تضاد است و ایران باید اقداماتی عملی در راستای بهبود روابطش با کشورهای عربی انجام دهد.

کد خبر : 34327
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 شهریور 1394 - 13:21

به گزارش لنگرخبر، این روزنامه ادعا کرد: صحبت های حسن روحانی، رئیس جمهور ایران مبنی بر ایجاد روابط خوب با همسایگان، اوج دوگانه گرایی ایران در تعامل با مسائل کشورهای عربی و اصول حسن همجواری به شمار می رود، اصولی که کاملا با دخالت های(!) آشکار ایران در امور داخلی کشورهای عربی و خلیج (فارس) در تضاد است.

ابراهیم ناظر، کارشناس سعودی در این خصوص مدعی شد: صحبت های حسن روحانی، کاملا با اقداماتش تفاوت دارد. وی از تمایل کشورش به حسن همجواری صحبت می‌کند در صورتی که ایران، سوریه و عراق را به استان های خود تبدیل کرده است و نیروهای سپاه و شبه نظامیان حزب الله را به سوریه فرستاده است.

محمد عبدالغنی، کارشناس امور راهبردی در این خصوصادعا کرد: اگر ایران و رئیس جمهور این کشور می‌خواهند روابط خوبی با همسایگان داشته باشند، باید در فعالیت های خارجی خود تجدید نظر کنند و به دخالت هایشان(!) پایان دهند. روابط خوب بین کشورها، زیر سقف قانون شکل می‌گیرد نه با شکستن قانون.

آنتوان متی نیز ادعا کرد: ایران نمی‌تواند همزمان در دو مسیر حرکت کند. صحبت های حسن روحانی باید با اقدامات همراه باشد. اوضاع بعد از توافق هسته ای مانند قبل از آن نخواهد بود در نتیجه ایران باید بین نظام بین المللی و قوانین آن و بین شبه نظامیان، یکی را انتخاب کند. در نتیجه باید گفت اولین گام برای اصلاح روابط بین ایران و همسایگانش متوقف کردن شبه نظامیانی است که ایران در بسیاری از کشورها از آنها حمایت می‌کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.