کاندیداهایی که قبل از احراز صلاحیت بی قانونی میکنند چطور میتوانند در مجلس قانون گذاری کنند؟!

رئیس اوقاف لنگرود اضافه کرد : کسی که قبل از آنکه شورای نگهبان صلاحیت آنان را تایید کند شروع به فعالیت انتخاباتی میکنند و خلاف قانونی عمل میکنند، چطور میتوانند عامل قانون گذاری باشند و کسانی که خلاف قانون عمل میکنند نمیتوانند برای مردم قانون گذاری کنند.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، انتخابات را مظهر اقتدار ملی میدانند، گفت : تمامی نهادها و سازمان ها موظف هستند تا در جهت تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب از هیچ کاری در این خصوص دریغ نکنند و تمامی قوای خود را در رسیدن به دستورات رهبری به کار بگیرند.

حجت الاسلام مهدی بازدار افزود : اداره اوقاف نیز بر خود واجب میداند که با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، جلوی هرگونه سوء استفاده انتخاباتی از بقاع متبرکه را بگیرد و با تبلیغات زودهنگام کاندیداها که هنوز از سوی شورای نگهبان صلاحیتشان احراز نشده است به صورت قانونی برخورد کند.

وی اظهار کرد : بعضا مشاهده شده که حضور برخی از کاندیداهای احتمالی مجلس در مراسم هایی که در بقاع متبرکه برگزار می شود، با راه اندازی کاروان های انتخاباتی، موجب آزار و اذیت مردم می شوند و این برخلاف فرمایش حضرت امام خمینی(ره) است که فرمودند ما میخواهیم مردم در کنار امام زادگان به آرامش برسند.

رئیس اوقاف لنگرود با تاکید بر اینکه کسی که قُصه قانون گذاری دارد خود باید حرمت قانون را در هر مکان و زمانی حفظ کنند، اضافه کرد : کسی که قبل از آنکه شورای نگهبان صلاحیت آنان را تایید کند شروع به فعالیت انتخاباتی میکنند و خلاف قانون عمل میکنند، چطور میتوانند عامل قانون گذاری باشند و کسانی که خلاف قانون عمل میکنند نمیتوانند برای مردم قانون گذاری کنند.

حجت الاسلام بازدار با تاکید بر اینکه رعایت حق و حقوق مردم بر همه واجب است، تصریح کرد : آستان های مقدس محل عبادت و ارتباط با خدا و آرامش هستند و بر هم زدن حقوق مردم جزء حق الناس است و راه انداختن کاروان های انتخاباتی در بقاع نیز مشمول حق الناس می شود و اوقاف با ضایع شدن این حق مردم برابر مقررات، پیگیری های لازم را از مراجع قانونی انجام خواهد است.

وی تاکید کرد : شایسته است نامزدهای انتخاباتی مجلس تازمان احراز صلاحیت خود از شورای نگهبان صبر و حوصله کنند.

بازدار گفت : اداره اوقاف نسبت به تمامی کاندیداهایی که احراز صلاحیت شده اند برنامه ای به مساوات را در آستان مقدس سید محمد کیاکلایه(سفیدآستانه) برنامه ریزی خواهد کرد تا در زمان مشخص انتخابات آزاد، برنامه های خود را به مردم شهرستان اعلام کنند.

وی اضافه کرد : کاندیداهای انتخاباتی در زمان بیان برنامه های خود حق هیچ گونه تخریب نسبت به کاندیدای دیگر را نداشته و در صورت وجود، سخنرانی آن کاندیدا لغو خواهد شد.