علیرضا افتخاری به افتخار محکوم فتنه ۸۸ می خواند (۲)

علیرضا افتخاری قطعه تازه‌اش با نام «گل نسرین» را به نسرین ستوده که به جرم اقدام علیه امنیت ملی دستگیر و محاکمه شده بود، تقدیم کرده است. به گزارش لنگرنیوز ، در حالی که در روزهای گذشته تعدادی از زندانیان سیاسی و محکوم در فتنه سال ۸۸  با عفو رهبری از زندان آزاد شدند. علیرضا […]

علیرضا افتخاری قطعه تازه‌اش با نام «گل نسرین» را به نسرین ستوده که به جرم اقدام علیه امنیت ملی دستگیر و محاکمه شده بود، تقدیم کرده است.

به گزارش لنگرنیوز ، در حالی که در روزهای گذشته تعدادی از زندانیان سیاسی و محکوم در فتنه سال ۸۸  با عفو رهبری از زندان آزاد شدند. علیرضا افتخاری دراقدامی تامل برانگیز ،قطعه تازه‌اش با نام «گل نسرین» را به نسرین ستوده ،یکی از زندانی های سیاسی آزاد شده و محکوم فتنه ۸۸ که به جرم اقدام علیه امنیت ملی دستگیر و محاکمه شده بود، تقدیم کرده است.

 

«گل نسرین» را فضل‌الله توکل آهنگسازی کرده است و شعر آن را حسین منزوی سروده است. او خودش در این‌باره به «روزنامه بهار» ‌می‌گوید: «من نمی‌خواهم در این‌باره حرفی بزنم، ‌شاید خودنمایی به نظر بیاید؛ اما به‌هرحال انگیزه‌ای که من از اجرای این قطعه داشته‌ام در خود آن مستتر است. فکر کردم که خواندن این قطعه می‌تواند به روحیه ایشان کمک بسیاری کند. از آن طرف بر این اعتقادم که هنرمندان باید در مسائل اجتماعی شرکت کرده و واکنش مناسبی داشته باشند؛ اما بهتر است که این واکنش از روی عطوفت و مودت و مهربانی باشد.» او می‌گوید که دلش نمی‌خواهد چندان درباره این قطعه صحبت کند، چون این کار را از عمق وجودش برای زنی خوانده است که روحیه‌اش را در این سال‌ها ستوده است.

 

 

بنابر گزارش فرهنگ نیوز ، محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره پرونده نسرین ستوده گفته بود: او به عنوان وکیل مورد پیگیرد قضایی نیست، باید توجه داشت زمانی که فردی وکیل یک متهم می‌شود، تمام رفت‌وآمدش باید در راهروهای دادگاه باشد نه اینکه از پایتختی به پایتخت کشور دیگری رفته و علیه نظام و حکومت مصاحبه کند. این را سوءاستفاده حرفه‌ای از وکالت می‌گویند. نسرین ستوده به علت امر وکالت مورد پیگرد قضایی قرار نگرفته است بلکه به خاطر تبلیغات علیه اسلام، نظام و همچنین تماس با گروه‌های تروریستی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته است.

 

پس از شروع فتنه ۸۸ و دستگیری عناصر ضد انقلاب، مرتبطین با گروهک تروریستی منافقین، نسرین ستوده وکالت این تروریست‌ها و ضد انقلاب‌هایی که امنیت مردم را به خطر انداخته بودند برعهده می‌گیرد. برخی از مرتبطین با گروهک تروریستی منافقین پس از دستگیری به این مطلب اعتراف کرده‌اند که ستوده در پوشش کلاس‌های آموزش حقوق شهروندی، به آنها فرار و فریب از دست ماموران قضایی و امنیتی را آموزش‌ می‌داده است.

 

ستوده ضمن قبول وکالت محکومان امنیتی در اغتشاشات و آشوب‌های سال ۸۸ حضور و نقش فعالی داشت. وی بعد از مدتی به جرم اقدام علیه امنیت ملی دستگیر و به زندان محکوم شد و به یکی از مشهورترین سوژه های رسانه های خارجی بدل گردید.