لنگرود جزء ۳ شهر اول از نظر میزان ساخت و سازها در گیلان است
لنگرود جزء ۳ شهر اول از نظر میزان ساخت و سازها در گیلان است

قاسمیان ادامه داد : حدود ۱۰ درصد میزان ساخت و ساز در شهرستان لنگرود است که معمولا لنگرود جزء ۳ یا ۴ شهر اول از نظر میزان ساخت و سازها در استان است.

به گزارش لنگرخبر، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان ظهر امروز در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید دفتر نمایندگی لنگرودبا بیان اینکه  تعداد اعضا سازمان در هفت رشته عمران، معماری،برق،مکانیک،نقشه برداری،شهرسازی و ترافیک ۱۸ هزار و ۷۰۴ نفر است گفت : ۴۵ درصد از این اعضا دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی هستند.

عبدالرضا قاسمیان با بیان اینکه ۲۵ درصد از اعضا دارای پروانه اشتغال به کار دارای پایه یک،۲۲ درصد پایه دو و ۵۳ درصد پایه ۳ هستند، افزود: ۶۰۰ نفر از این اعضا نیز عضو دفتر نمایندگی لنگرود هستند.

قاسمیان با اشاره به روند کاهش میزان ساخت و ساز و کاهش رکود بازار مسکن در چند سال اخیر در کشور و به تبع آن نیز در استان، تصریح کرد: متراژ کل زیربنای ساخت و ساز در سال ۹۲ ، ۵ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۸۷۳ متر مربع، در سال۹۳ ، سه میلیون و ۱۹۷ هزار و ۳۷۹ متر مربع است.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیز این میزان تا به امروز یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۲۹۶ متر مربع با تعداد ۴ هراز و ۸۵۲ پروژه است ادامه داد : حدود ۱۰ درصد میزان ساخت و ساز در شهرستان لنگرود است که معمولا لنگرود جزء ۳ یا ۴ شهر اول از نظر میزان ساخت و سازها در استان است که متراژ ساخت و ساز در لنگرود در سال گذشته ۲۷۳ هزار و ۵۱۴ متر مربع است.