دولت برای ادامه اجرای طرح مسکن مهر خلاء زمین مناسب دارد/ صنعتی‌سازی قیمت مسکن را کاهش می‌دهد

عضو کمسییون عمران مجلس با بیان اینکه عمر ساختمان در کشور ما ۲۰الی ۲۵ است ،گفت: انبوه سازی در مسکن باید به سمت صنعتی سازی حرکت کنند تا عمر مسکن در کشور به حد استاندارد برسد.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی درباره مقاوم سازی مسکن در کشور،  خاطر نشان کرد: در برخی از شهرهای کشور مکان یابی درطرح  مسکن مهر  با توجه به کمبود زمین‌های مرغوب کار دشواری است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه دولت  برای اجرای طرح مسکن مهر خلاء زمین مناسب داشته است، تصریح کرد: در قانون ۵ساله  توسعه تاکید شده که ۲۰ درصد ساختمان‌ها باید با رویکرد صنعتی ساخته شوند و این در حالی است که در صنعتی سازی برخی‌ها فکرمی کنند نرخ مسکن افزایش پیدا می کند اما در واقعیت ۱۵الی ۲۰درصد نرخ مسکن با صنعتی سازی  کاهش می یابد.

 بائوج لاهوتی  ادامه داد: در بسیاری از کشورهای جهان عمر ساختمان ۵۰سال است بنابراین صنعتی سازی می تواند نه تنها عمر مسکن را در کشور افزایش  دهد بلکه می‌تواند در راستای مقاوم سازی هدفمند  حرکت کند.

وی با بیان  اینکه  در راستای برنامه مقاوم سازی ساختمان  دولت موظف است بر طبق برنامه پنجم  توسعه این مهم را عملیاتی کند، گفت: نظام مهندسی و شهرداری به عنوان  دو نهاد ناظر  باید در کالبد دو ارگان نظارتی مقاوم سازی  صنعت مسکن را بدست بگیرند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس ، یاد آورشد : صنعتی سازی می تواند راهگشایی بسیاری از مشکلات عدم مقاوم سازی ساختمان در کشور باشد زیرا  اگر اما بر طربق برنامه توسعه کشور در زمینه عمرانی  حرکت  کنیم ،بطور حتم از منظر عمرانی بسیار هدفمند حرکت خواهیم کرد.

 عضو کمیسیون عمران مجلس، یاد آورشد: نهادهای  نظارتی اگر به وظیفه خود عمل کنند شاهد ساخت و ساز غیر اصولی  در کشور نخواهیم بود بنابراین با مقاوم سازی ساختمان برحسب طرح‌های نظام مهندسی می توانیم در مقابل حوادث غیر متقربه  به نحو مطلوب مقاومت کنیم.