تهران در مصرف کالاهای قاچاق در کشور رکورد دار است (۲)

سردار فتح الله زمانیان رییس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی اعلام کرد تهران رکوردار مصرف کالاهای قاچاق در کشور است. سردار فتح الله زمانیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: استان های آذربایجان غربی، کردستان، هرمزگان، بوشهر و شهر زاهدان مبادی اصلی کالاهای قاچاق هستند که […]

سردار فتح الله زمانیان رییس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی اعلام کرد تهران رکوردار مصرف کالاهای قاچاق در کشور است.

سردار فتح الله زمانیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: استان های آذربایجان غربی، کردستان، هرمزگان، بوشهر و شهر زاهدان مبادی اصلی کالاهای قاچاق هستند که بیشترین این کالاها در تهران به مصرف می رسد.
وی اظهار داشت : کالاهای قاچاق شامل لوازم آرایشی و بهداشتی ، البسه ، سیگار ، داروهای نیروزا، تقویتی، سقط جنین، توهم زا و بیمارهای خاص هستند که ورود آنها مبنای قانونی و استاندارد ندارد.
زمانیان تصریح کرد ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه امسال موفق به دستگیری بیش از ۳۱ هزار نفر و تشکیل بیش از ۲۸ هزار و ۱۲۰ پرونده در این زمینه شدند.
به گفته وی، بیش از ۵۳۲ مورد از این پرونده ها ارزش بالای یک میلیارد ریال داشته اند.