قلم تاریخ نتوانست شخصیت واقعی شهدای زن را به جامعه امروز معرفی کند

سلیمانی با تاکید بر اینکه قلم تاریخ نتوانست شخصیت واقعی شهدای زن را به جامعه امروز معرفی کند، اظهار کرد : شهدای زن در صف مقربان خدا قرار دارند و به فرموده پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) زنان مظهر مهر، عشق، وفا و صبر هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سید جواد سلیمانی در مراسم یادواره شهدای زن که در مزار شهدای لنگرود برگزار شد با بیان اینکه زنان نیمی از جمعیت جهان را تشکیل میدهند گفت : تمام رنج تربیتی روحی و جسمی کل بشریت بر عهده زنان جامعه است.

امام جمعه کومله افزود : زنان در عرصه های مجاهدت و رشادت نیز همواره در طول تاریخ سرنوشت ساز بودندو همواره شهدای زن از مظلومان تاریخ بودند که متاسفانه عظمت شهیده زن در جامعه زنان به خوبی معرفی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه قلم تاریخ نتوانست شخصیت واقعی شهدای زن را به جامعه امروز معرفی کند، اظهار کرد : شهدای زن در صف مقربان خدا قرار دارند و به فرموده پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) زنان مظهر مهر، عشق، وفا و صبر هستند.

حجت الاسلام سلیمانی تصریح کرد : عمر دینی انسان ها باید مثل عمر تقویمی دارای حرکت رو به جلو و رشد باشد و زنان یکی از عناصر حرکت و پشتوانه مردان برای ساختن جامعه ای سالم هستند.

امام جمعه کومله، تبدیل حسرت های دنیایی به حسرت های معنوی را از مهم ترین رزق یادواره شهدا دانست و تصریح کرد: غصه و اتمام حجت نیز از دیگر رزق های یادواره شهداست که شهیده زن اتمام حجتی برای مسئولین است و نباید سر خون شهدا معامله کنند.

وی با تاکید بر جایگاه و نقش زن در مشارکت های اجتماعی، تعیین سرنوشت مملکت و امنیت قوانین، اضافه کرد : امروزه تمام تلاش دشمن از بین بردن عفت و بی حیایی زنان است که برای رسیدن به هدف خود از شبکه های ماهواره های و فضای های مجازی و به صورت جنگ نرم استفاده می کند.

حجت الاسلام سلیمانی گفت : دشمن با ایجاد ۳۶ شبکه ۲۴ ساعته ماهواره ای در حال تخریب بنیان خانواده ها است و در این مسیر پرتلاطم نقش زنان برای تنظیم خانواده و تربیت فرزندان بسیار برجسته است.

لازم به ذکر است، ۷ هزار شهید زن در کشور، ۳۳ شهید زن در گیلان و یک شهیده زن نیز از شهرستان لنگرود است.