چاره مشکل گردشگری کشور، برگزاری جشنواره نیست

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است چاره حل مشکل گردشگری کشور، برگزاری جشنواره نیست بلکه پیش از جشنواره‌ها باید رویکرد مسئولان نسبت به جذب گردشگر تغییر کند.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی  با انتقاد از برگزاری بیش از حد جشنواره‌ها و همایش‌ها برای تغییر رویکردها نسبت به امری، گفت: ممکن است برگزاری جشنواره‌ها به نفسه کار شکیلی برای فرهنگ سازی امری در ذهن مسئولان و مردم باشد اما نمی تواند تأثیر چندانی در ادامه روند امور ایجاد کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جشنواره‌ای که قرار است برای گردشگری برگزار شود، یادآور شد: تا کنون جشنواره‌های بسیاری برای ترویج گردشگری در بین مردم و معرفی جاذبه های گردشگری به گردشگران داخلی و خارجی برگزار شده است.

وی افزود: در این بین باید دید نتیجه برگزاری این جشنواره ها تا چه میزان بوده و چقدر توانسته است در تغییر رویکردها نسبت به گردشگری موثر باشد.

بائوج لاهوتی در ادامه با بیان اینکه باید به دنبال راهکارهای واقعی جهت جذب گردشگر بود، عنوان کرد: سرمایه گذاری و ترغیب بخش خصوصی برای حضور در حوزه صنعت گردشگری یکی از مهم ترین راهکارها در این زمینه است که نیاز به ارائه تسهیلات از سوی دولت دارد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از دیگر کارهایی که باید در حوزه گردشگری انجام داد کارهای تحقیقاتی و پژوهشی است که می تواند در شیوه جذب گردشگر، زمان و مکان های تبلیغات و شناسایی وظایف دستگاه های مختلف در این حوزه موثر باشد.