آماده استماع نظرات آمانو در کمیسیون برجام هستیم

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام از آمادگی این کمیسیون برای استماع نظرات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برجام در جریان سفرش به ایران خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در ابتدای جلسه صبح امروز این کمیسیون اعلام کرد: با توجه به خبر روز گذشته آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، مبنی بر آمدن آقای آمانو به تهران در چند روز آینده، کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی آماده است با صلاحدید دولت و هماهنگی و دعوت وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی، در یکی از جلسات استماع خود میزبان آقای آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باشد.

وی افزود: هدف این است تا حساسیت نمایندگان ملت غیور ایران اسلامی درباره نحوه بازرسی‌ها و به‌اصطلاح راستی‌آزمایی‌های بازرسان آژانس، مستقیماً با وی مطرح شود؛ چرا که سابقه بازرسی آژانس در ایران منفی است و بسیاری از اطلاعات محرمانه فنی و دانشمندان ما از سرویس‌های جاسوسی بیگانه سر در آورده است.

رئیس کمیسیون ویژه برجام، تأکید کرد: ازآنجاکه آقای آمانو مدیرکل یک نهاد بین‌المللی، مدعی بی‌طرفی و کار غیرسیاسی است، خوب است برای اثبات این ادعا علاوه بر حضور در کنگره آمریکا، به مجلس ایران هم بیاید و پاسخگوی سؤالات نمایندگان مردم ایران نیز باشد و از نزدیک با نقطه نظرات اعضای کمیسیون ویژه بررسی برجام آشنا شود.