آیا دلیل اصلی تعریف و تمجید لاهوتی از عملکرد محمدپوری، برکناری رئیس کتابخانه لنگرود بوده است؟

یکی از افرادی که به معرفی کتاب در نشست کتابخوان انزلی می پردازد، از اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان رشت بوده است تا این سوال پیش آید که آیا انزلی از وجود لژیونر بهره می برد؟!

به گزارش لنگرخبر به نقل از خزر، چندی پیش بود که امیر محمدپوری، خواهرزاده دلبند غلامعلی جعفرزاده عهده دار مسئولیت اداره کتابخانه های عمومی استان گیلان شد. 

قریب به چند ماه از مسئولیت وی بر نهادی که از جوانان تحصیل کرده، با هوش و البته کارآزموده زیادی بهره می برده، می گذرد و حالا  شاید بتوان نقدی مناسب بر عملکرد خواهرزاده جعفرزاده ارائه کرد.

محمدپوری که تا پیش از این به لطف برخی موارد، سابقه چند مشاوره در سازمان های مختلف را در کارنامه خود داشت، چندی پیش اقدام به برگزاری نشست کتابخوان نمود که البته آن نیز با حواشی خاص خود همراه بود. 

برکناری رئیس اداره کتابخانه های عمومی لنگرود اندکی پس از اعتراض لاهوتی به نحوه مدیریت وی این سوال را برای برخی رسانه ها به وجود آورد که آیا دلیل اصلی تعریف و تمجید لاهوتی از عملکرد محمدپوری، همین برکناری بوده است؟

آن جا که لاهوتی عملکرد قریب به یک ساله او را با ۱۰ سال گذشته مقایسه کرده البته در اولین مصاحبه باخزر، در خصوص اینکه چگونه خواهرزاده جعفرزاده را مستحق این تعاریف می بیند، عقب نشینی آشکاری داشته و می گوید منظورش تنها به عملکرد محمدپوری در لنگرود بوده نه کل استان گیلان!

با این حال برگزاری نشست کتابخوان در سالن خاتم الانبیا رشت و درج گزارش آن در سایت خزر، کافی بود تا روابط عمومی کتابخانه های عمومی اقدام به ارسال جوابیه ای نماید که البته در دو صفحه جوابیه این نهاد فرهنگی ۴ غلط املایی به چشم می خورد! نکته دیگر در این جوابیه، اعتراف روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان گیلان به ثبت نام اندک فعالین رسانه ای در نشست فوق بود. هر چند محمدپوری، مسئول کتابخانه های عمومی استان گیلان این سوال را بدون پاسخ می گذارد که آیا این استقبال کم با میزان مقبولیت وی در میان اصحاب رسانه مرتبط است؟

توجه به تصویر زیر هم نشان دهنده میزان استقبال از نشست کتابخوان در انزلی است!

جالب آن که در این نشست افرادی به معرفی کتاب می پردازند که بسیاری از آن ها از کتابداران کتابخانه های عمومی انزلی و به نوعی کارمند اداره محسوب شده و جالب تر اینکه بنا به آن چه در سایت کتابخانه های عمومی استان گیلان منتشر شده، یکی از افرادی که به معرفی کتاب در نشست کتابخوان انزلی می پردازد، از اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان رشت بوده است تا این سوال پیش آید که آیا انزلی از وجود لژیونر بهره می برد؟!(اینجا را بخوانید)