بازسازی عملیات کربلای ۵ در هفته دفاع مقدس در گیلان
بازسازی عملیات کربلای ۵ در هفته دفاع مقدس در گیلان

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: رژه نیروهای مسلح، افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس، نمایش رزمی فرهنگی ستارگان درخشان که بازسازی عملیات کربلای ۵ است از جمله برنامه‌های سپاه قدس گیلان در این هفته است.

به گزارش لنگرخبر، سردارمحمدعبدالله پور امروز در نشست خبری ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در رشت با بیان اینکه دفاع مقدس زرین‌ترین صفحه از تاریخ انقلاب اسلامی است اظهار داشت: دفاع مقدس در شرایطی ظالمانه که ما هیچ گونه آمادگی رزمی نداشتیم به ملت ما تحمیل شد. مشکلات داخلی و توطئه‌ها در شمال و جنوب و غرب کشور شکل گرفته بود و در چنین شرایطی با اراده ملت و هدایت‌های امام توانستیم دشمن را ناکام سازیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ما در دفاع مقدس به یک اعتماد به نفس و خودباوری فوق العاده دست یافت افزود: ساخت موشک‌هایی که امروز باعث قدرت ما شده است به پشتوانه این خودباوری بوده است.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس گیلان با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس در گیلان گفت: رژه نیروهای مسلح، افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس، نمایش رزمی فرهنگی ستارگان درخشان که بازسازی عملیات کربلای ۵ است از جمله برنامه‌های سپاه قدس گیلان در این هفته است.

سردار عبدالله پور از برپایی بیمارستان صحرایی شهید سیدیونس رودباری در منطقه بره سر رودبار خبر داد و خاطرنشان کرد: رونمایی از ۱۰عنوان کتاب دفاع مقدس، افتتاح بسیج اداری دانشگاه پیام نور استان، نواختن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس گیلان، افتتاح یادمان زن و دفاع مقدس در میدان پاسداران رشت، نشست کتاب و شعر دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های ما در این هفته است.

فرمانده سپاه قدس گیلان به برگزاری همایش نقش جهادسازندگی در دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان زن و ایثارگر اشاره کرد و افزود: همایش استکبارستیزی، برگزاری ۱۰ نشست بصیرتی با موضوع دفاع مقدس و استکبارستیزی و همایش نکوداشت فرماندهان دفاع مقدس با حضور رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس از برنامه‌هایی است که به همت ستادبزرگداشت دفاع مقدس در استان برنامه‌ریزی شده است.