اعضای شورای شهر رقابت را به دشمنی تبدیل نکنند

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: اعضای شورای شهر رشت رقابت را به دشمنی تبدیل نکنند و به قسم خود پایبند باشند.

به گزارش لنگرخبر، اسماعیل حاجی‌پور عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت با تبریک به هیئت رئیسه جدید این شورا اظهار کرد: اگر رقابت اعضای شورای اسلامی شهر رشت به دشمنی تبدیل شود قطعاً با سوگندی که به عنوان اعضای شورا یاد کردیم، منافات خواهد داشت.

وی با اعلام همکاری با هیئت رئیسه جدید برای توسعه شهر رشت، به لایحه شهرداری رشت درباره خرید ۶۱۰ واحد از واحدهای مسکونی به منظور آزادسازی حریم رودخانه‌های گوهررود و زرجوب و تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: مردم سال‌هاست که منتظر بهسازی این دو رودخانه و تالاب عینک هستند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: خرید این واحدها که در حاشیه دو رودخانه زرجوب و گوهررود رشت قرار دارد موجب آزادسازی حریم رودخانه‌ها می‌شود و این کار کمک می‌کند تا مردمی که در حاشیه رودخانه‌ها زندگی می‌کنند از خطر سیلاب‌ها و … در امان باشند.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت باید در زمینه مذکور نظارت کامل داشته باشد، یادآور شد: پس از خرید این واحدها به انباری و … تبدیل نشود.

به گزارش فارس، اعضای شورای اسلامی شهر رشت با اکثریت آرا با موضوع خرید ۶۱۰ واحد مسکونی در حاشیه رودخانه‌ها و تالاب عینک موافقت کردند.

غیبت اعضای شورا استعلام می‌شود

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: موضوع غیبت متعدد اعضای شورای رشت از شورای استان استعلام می‌شود.

محمدحسین واثق‌کارگرنیا درباره موضوع غیبت برخی از اعضای شورای رشت در سه جلسه اخیر شورا اظهار کرد: قانون در این باره شفاف‌سازی نکرده و به همین دلیل برای تمکین به قانون خواستار پیگیری رئیس شورای اسلامی شهر رشت از شورای استان درباره موضوع غیبت اخیر تعدادی از اعضای شورای شهر رشت شده‌ایم.

وی گفت: زمانی که اعضای شورا می‌دانند قرار است در روز مشخص و ساعت معلوم جلسه برگزار شود باید در جلسات حضور یابند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت لحن صحبت بعضی از اعضای شورا در جلسه امروز را تعجب برانگیز خواند و یادآور شد: در جلسه امروز شورا یکی از اعضا اعلام کرد که رقابت تمام شده در حالی که رقابت اعضای شورا سه هفته گذشته به اتمام رسیده بود.

وی با بیان اینکه همه باید به قانون تمکین کنیم، متذکر شد: با این اوصاف باید بگوییم که هرگاه منفعتی برای بعضی‌ها وجود داشته باشد قبول می‌کنند که رقابت تمام شده است.

واثق‌کارگرنیا درباره جو حاکم بر شورای اسلامی شهر رشت یادآور شد: جو حاکم بر شورای شهر رشت اصلا مناسب نیست و در این شرایط بازنده واقعی مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با پایبندی به سوگندی که در روز معارفه شورای چهارم رشت یاد کردیم بتوانیم مشکلات شهر را برطرف کنیم.