بودجه فرهنگی شهرستان ها جوابگوی مطالبات مردم نیست

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود با بیان اینکه بودجه فرهنگی شهرستان ها جوابگوی مطالبات مردم نیست گفت: کمبود بودجه فرهنگی موجب کمرنگ شدن فعالیت فرهنگی در شهرستان ها می شود.

به گزارش لنگرخبر،سهراب مقدسی، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت با بیان اینکه فضای فرهنگی این شهرستان در مجموعه فرهنگی هنری ارشاد اسلامی لنگرود خلاصه می‌شود اظهار کرد: این مجموعه از نظر تجهیزات پائین بوده و اعتباری جهت تجهیز و تعمیر ندارد.

 

وی با اشاره به کمبود اعتبارات فرهنگی این شهرستان اذعان کرد: دو سالی است که اعتبارات فرهنگی‌مان بسیار کم است و همین کمبود بودجه فرهنگی موجب کمرنگ شدن فعالیت فرهنگی در شهرستان شده است.

 

مقدسی کمبود اعتبارات را دلیل بی‌انگیزگی فعالان فرهنگی و هنری شهرستان در اجرای فعالیت‌ها دانست و افزود: فرهنگ مساوی با هزینه است که نوعی سرمایه گذاری برای نسل‌های بعدی است.

 

وی ادامه داد: فرهنگ‌سازی و اجرای برنامه‌های فرهنگی نیازمند بودجه و اعتبارات است که باید بدان توجه ویژه شود.

 

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود اذعان کرد: بودجه‌ایی که برای فعالیت‌های فرهنگی اختصاص می‌یابد بسیار ناچیز بوده و جوابگوی فعالیت‌ها نیست.

 

وی با بیان اینکه کار فرهنگی نیازمند اعتبار است افزود:  باید اعتبارات بیشتری با توجه به هجمه فرهنگی دشمن به حوزه فرهنگی اختصاص یابد تا توان مقابله داشته باشیم در غیر اینصورت خسارت جبران ناپذیری خواهد داشت.

 

مقدسی با اشاره به اهمیت مباحث شهروندی در فعالیت‌های فرهنگی اذعان کرد: بهتر است اعتباری برای فرهنگ سازی حقوق شهروندی به شهرستان‌ها اختصاص یابد که امری مهم است.