به وجود آمدن دو حادثه ناگوار در طی چند روز در عربستان، غیر طبیعی است/دستان عربستان به خون شیعیان آغشته شده است

حجت الاسلام فخری گفت : به وجود آمدن دو حادثه ناگوار در طی چند روز در عربستان، غیر طبیعی است.

حجت الاسلام ادریس فخری فرزند ابراهیم فخری یکی از قربانیان حادثه مکه در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر گفت : خبر فوت پدرم را از طریق رسانه ها و زیرنویس تلویزیون با خبر شدیم که با شنیدن این خبر اعضای خانواده و دوستان در بُهت قرار گرفتند.

فرزند این حاجی قربانی شده در حادثه منا اضافه کرد : بعد از شنیدن این خبر، سریعا با مادرم که به همراه پدر به مکه اعزام شده بودند تماس گرفتیم که از لحاظ جسمانی در سلامت است.

وی با بیان اینکه به وجود آمدن دو حادثه ناگوار در طی چند روز در عربستان، غیر طبیعی است، افزود : عربستان سابقه خوبی در استقبال از زائران بیت الله الحرام ندارد و لازم است تا جهان تشیع بعد از بازنگری و تحلیل حوادث اخیر، در خصوص نوع مدیریت امور حج تصمیم درستی اتخاذ کنند.

حجت الاسلام فخری با بیان اینکه طبق اعلام اخبار های اعلام شده، یکی از دلایل حادثه منا تردد یکی از مسئولین و تیم امنیتی عربستان در مسیر حرکت زائران است اظهار کرد : عربستان با وجود اینکه خود را ام القری جهان اسلام می داند ولی دستانشان به خون شیعیان آغشته شده است و به دلیل تجهیز و استقرار نیروهای نظامی خود برای کشتار بر علیه مردم یمن، از حضور میلیونی مسلمانان جهان در زمان حج تمتع ابراهیمی غفلت کرده که این همان بی تجربگی و بی عرضگی حاکمیت وهابی عربستان است.

وی اضافه کرد : عربستان وهابی بعد از چند حادثه اخیر کارنامه ننگین خود در خصوص برخورد با کشورهای مسلمان را تکمیل کرده است و عربستان به جای توجیه حوادث اخیر، اتفاقات را بر گردن بگیرد و برای جلوگیری از وقایع بعدی به جای هجوم به شیعیان دیگر کشورها، حق برادری را در مکه برای رفاه زائران در کشور خود به جا آورد.

 

مرحوم ابراهیم فخری جانباز ۲۵ درصد

photo_2015-09-26_23-20-44