زنبوردار بالارودی مجری اقتصاد مقاومتی/ تلاشی بزرگ و درخواستی کوچک از مسئولین سیاهکل+گزارش تصویری
زنبوردار بالارودی مجری اقتصاد مقاومتی/ تلاشی بزرگ و درخواستی کوچک از مسئولین سیاهکل+گزارش تصویری

بهرام خشرو یکی از زنبورداران و کشاورزان موفق سیاهکلی می باشد که به همراه خانواده خود علاوه بر ایجاد اشتغال، نیازهای روزمره زندگی اش را نیز تأمین می کند.

به گزارش لنگرخبر به نقل از درسیاهکل، بهرام خشرو یکی از زنبورداران و کشاورزان موفق سیاهکلی می باشد که به همراه خانواده خود علاوه بر ایجاد اشتغال، نیازهای روزمره زندگی اش را نیز تأمین می کند.

zanbordari_asal_dar_siahkal (1)

وی در گفتگو با خبرنگار درسیاهکل اظهار داشت: من متولد سال ۱۳۴۳ می باشم و از سال ۱۳۴۳ زنبورداری را آغاز کرده ام.

zanbordari_asal_dar_siahkal (3)

این زنبوردار سیاهکلی تصریح کرد: در ابتدا سه کلنی تنه درختی خریدم و کار خود را آغاز کردم و  هم اکنون ۱۱۰ کلنی زنبور عسل دارم که ۱۰ کلنی بومی تنه درختی و ۱۰۰ کلنی نیز مدرن می باشد.

zanbordari_asal_dar_siahkal (6)

خشرو گفت: برای اضافه کردن کلنی های زنبور عسل خودم مبلغ ۱۵۰ میلون ریال از بسیج سازندگی سپاه ناحیه سیاهکل وام گرفتم و همکاری خوبی نیز از سوی این نهاد با من انجام شده است.

zanbordari_asal_dar_siahkal (4)

وی بیان کرد: شغل من زنبورداری است و در کنار آن؛ پرورش مرغ، درخت میوه و گل را نیز انجام می دهم.

dar_siahkal (6)

این کشاورز موفق بالارودی با بیان اینکه من حتی نان خود را در منزل تولید می کنم، گفت: خرمالو، سیب، گلابی، آلبالو، گیلاس، انجیر، کدو، گردو، خیار، آفتابگردان، توت فرنگی، گل گاوزبان، گل ختمی، گل بابونه، کدو خرشتی و سبزیجات خورامکی از محصولاتی هستند که من به همراه خانواده ام آن ها را تولید می کنیم.

dar_siahkal (3)

خشرو با بیان اینکه هر شخصی می تواند تمامی نیازهای زندگی خود را تأمین کند و محرک اقتصاد خود و کشور باش، خاطرنشان کرد: من با کارهایی که انجام می دهم نیاز زندگی خودم را تأمین می کنم و مابقی محصولاتم را می فروشم.

dar_siahkal (13)

وی ابراز کرد: با کمک خانواده ام کارها را انجام می دهم و از شغل خودم راضی هستم، اما هیچ جایی برای عرضه محصولات من وجود ندارد.

zanbordari_asal_dar_siahkal (8)

این زنبوردار سیاهکلی با بیان اینکه هم اکنون افراد از سراسر کشور از جمله استان های تهران، اصفهان، خراسان، قزوین و … برای خرید عسل به روستای بالارود می آیند، افزود: من باید در انتظار بمانم تا هرچند وقت یکبار یک نفر بیاید و عسل های من را بخرد و هیچ جایی برای عرضه محصولاتم به صورت کلی وجود ندارد.

dar_siahkal (10)

خشرو با بیان اینکه وجود یک اتحادیه می تواند مشکلات افرادی مثل من را برطرف کند، تصریح کرد: از مسئولین ذیربط می خواهم تا اتحادیه ای تشکیل بدهند تا ما نیز بتوانیم محصولاتمان را در آنجا عرضه کنیم. غیر از این درخواستی از مسئولین ندارم.

گزارش تصویری

zanbordari_asal_dar_siahkal (7)zanbordari_asal_dar_siahkal (9)zanbordari_asal_dar_siahkal (5)dar_siahkal (4)dar_siahkal (5)dar_siahkal (12)dar_siahkal (13)dar_siahkal (7)dar_siahkal (8)dar_siahkal (9)dar_siahkal (11)dar_siahkal (1)dar_siahkal (2)