۸ حاجی لنگرودی قربانی حادثه منا شدند/تدفین حادثه دیدگان در مزار شهدا لنگرود + اسامی

جوادپور با بیان اینکه تاکنون ۸ فوتی، ۲ مفقود و ۱ مجروح لنگرودی از سوی سازمان حج گیلان گزارش شده است، اظهار کرد : از شرق گیلان که متولی اعزام رودسر بود ۱۳۵ نفر به مکه مشرف شدند که ۴۵ نفر از شهرستان لنگرود بودند که از این تعداد فقط آمار ۱۱ نفر گزارش شده است.

فرماندار شهرستان لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر در خصوص حادثه دیدگان فاجعه منا گفت : براساس دستور رئیس جمهور ستاد ویژه جهت پیگیری حادثه دیدگان منا در استان ها و شهرستان های درگیر از جمله لنگرود ایجاد شد که تاکنون دو جلسه برگزار شد و از ۱۱ خانواده حادثه دیده سرکشی شده است.

سید رضا جوادپور افزود : در دیدار خانواده ها مواردی چون محل تدفین، تشییع پیکرها، برگزاری مراسم ها و درخواست های خانوادها بررسی شد تا بتوانیم در این خصوص اقدامات لازم را در شهرستان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸ فوتی، ۲ مفقود و ۱ مجروح لنگرودی از سوی سازمان حج گیلان گزارش شده است، اظهار کرد : از شرق گیلان که متولی اعزام رودسر بود ۱۳۵ نفر به مکه مشرف شدند که ۴۵ نفر از شهرستان لنگرود بودند که از این تعداد فقط آمار ۱۱ نفر گزارش شده است.

فرماندار لنگرود اضافه کرد : طبق قبول درخواست سازمان حج مبنی بر تدفین حادثه دیدگان در مزارهای شهدا از سوی رهبر معظم انقلاب، در شهرستان نیز تعدادی از قبور در مزار شهدا در حال آماده سازی است و طی دیداری که با خانواده حادثه دیدگان انجام شد برخی وصیت داشتند تا در کنار قبور خانواده خود یا محل دیگری تدفین شوند که در این خصوص باید طبق وصیت نامه عمل کرد.

جواد پور عنوان کرد : به دلیل عدم مدیریت و بی کفایتی آل سعود در به وجود آمدن حادثه منا، حدود ۲۰ کانتینر در حال شناسایی است ولی طبق افزایش تعداد فوتی های امروز نسبت به دیروز، احتمال میرود که تعدادی از مفقودی ها به آمار فوتی اضافه شوند.

لیست قربانیان حادثه منا 

ابراهیم فخری نالکیاشری – کریم پور تقی رستگار مقدم – ابراهیم کریم پور – حیدرحسینی – علی ثامنی – علی اصغر صالحی گلسفیدی – غلامرضا خرسندی – احمد اسماعیلی چافی

لیست مفقودین 

دکتر بیژن نوربخش کومله – حبیب ترابی

مجروح 

محمود ربیع نژاد کومله