دیپلمات لاهیجانی در فاجعه منا درگذشت
دیپلمات لاهیجانی در فاجعه منا درگذشت

محمد رحیم آقایی‌پور سفیر سابق کشورمان در اسلوونی در حادثه منا، که منجر به جان باختن تعداد زیادی از زائرین حرم الهی شد، در گذشت.

به گزارش لنگرخبر به نقل از «لاهیجان»، محمد رحیم آقایی پور، دیپلمات ایرانی و اولین سفیر ایران در اسلوونی که اصالتی لاهیجانی داشته و متولد روستای بیجاربسته سر دهستان لیالستان است؛ در فاجعه منا که منجر به درگذشت تعداد زیادی از زائرین خانه خدا شد، جان به جان ‌آفرین تسلیم کرد.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان عنوان کرد: متاسفانه یکی از همکاران ما در وزارت خارجه در حین اجرای وظیفه جان خود را از دست داده است

آقایی‌پور اولین سفیر ایران در لوبلیانا بود که در دوره وزارت منوچهر متکی وزیر خارجه اسبق به این سمت منصوب و در دوران وزارت علی‌‌اکبر صالحی وزیر خارجه سابق سفارت ایران در اسلوونی افتتاح شد.

محمدرحیم آقایی پور اهل روستای بیجاربسته سر دهستان لیالستان بود که پس از اتمام تحصیلات در مدرسه شهید مصطفی خمینی لاهیجان در رشته علوم تجربی در دانشگاه امام صادق(ع) ادامه تحصیل داد.

داماد این دیپلمات سابق کشورمان ، خبر فوت ایشان را تأیید کرد. پیکر مرحوم محمدرحیم آقایی پور امروز با اولین پرواز پیکر قربانیان حادثه منا به کشور باز می گردد و در تهران دفن خواهد شد.

محمد رحیم آقایی پور (۱) محمد رحیم آقایی پور (۲)