نمایش «رویای رویا» کارش را باموفقیت در جشنواره تئاتر گیلان به پایان رساند
نمایش «رویای رویا» کارش را باموفقیت در جشنواره تئاتر گیلان به پایان رساند

بیست وهشیمین جشنواره تئاتر استان گیلان که به دلیل حادثه منا به تاخیر افتاده بود امروز(۸ مهر) به کار خود پایان داد.

به گزارش لنگرخبر ، فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان امروز( ۸مهر) در حاشیه آئین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی در مجتمع خاتم الانبیا(صلی الله علیه و آله ) رشت اظهار کرد: تئاتر زبان گویای جامعه است.

وی با بیان اینکه ۱۶اثر به دبیرخانه جشنواره بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان ارسال شد گفت: از این تعداد ۶اثر برگزیده شدند.

این مقام مسئول سطح تئاتر گیلان را رو به شکوفایی دانست و افزود: اگر تئاتر رو به جلو نباشد نشان از بی‌توجهی است که خوشبختانه تئاتر گیلان هر سال روند رو به جلو دارد.

فاضلی اذعان کرد: بیست‌وهشتمین جشنواره استانی تئاتر گیلان قرار بود روز شنبه چهارم مهر ماه در رشت برگزار شود که به دلیل وقوع حادثه دلخراش منا و اعلام سه روز عزای عمومی توسط رهبر معظم انقلاب، با تصمیم مدیران این جشنواره در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه(۶ و ۷ مهر) در رشت اجرا شد.

فاضلی افزود: در بیست‌وهشتمین جشنواره استانی تئاتر گیلان، نمایش‌های «شمشیرهای ژنرال» نوشته قدرت‌الله فتحی و کارگردانی هومن میرمعنوی، «زمستان ۶۶ کجا بودی» به نویسندگی محمد یعقوبی و کارگردانی محمد پورجعفری از رشت «قلعه بردگان» کاری از مهدی طاهرپور، «ادامه مطلب» به نویسندگی و کارگردانی مهدی شایان، «رویای رویا» کاری از عبدالله بهادری از لنگرود و «دیگه از این بدتر نمیشه» کاری از جواد لاله دوست از بندرانزلی از جمله آثار برگزیده جشنواره هستند.