مجلس بابت کوتاهی‌های وزارت امور خارجه، باید از ظریف سؤال کند/برخورد شدید با عربستان در برنامه بود
مجلس بابت کوتاهی‌های وزارت امور خارجه، باید از ظریف سؤال کند/برخورد شدید با عربستان در برنامه بود

سردار عبدالله پور گفت : مجلس در برابر کوتاهی‌هایی که خصوصاً وزارت امور خارجه کرده باید از وزیر خارجه سؤال کند .

به گزارش لنگرخبر،سردار محمد عبدالله‌پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آستان‌خبر، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی رحمه‌الله نوشهر و بیان اینکه بیانات حضرت آقا نشان داد که نباید در مقابل ظالم کرنش کرد اظهار داشت: دشمن خواهان تسلیم شدن انقلاب اسلامی ایران است و باید بدانیم که عقب‌نشینی در برابر دشمن مفهومی نخواهد داشت.

وی به برخی از اقدامات ناجوانمردانه آن‌ها در برابر رفتار اعتمادسازی ایران اشاره کرد و گفت: تسلیم شدن در برابر دشمن از هزار بار ذلت بدتر است و باید در برابر دشمن از موضع محکم صحبت کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه تهدید رهبر معظم انقلاب اسلامی کاملاً جدی بود بیان کرد: اگر عربستان در برابر فرمایشات حضرت آقا، تغییر رفتار نمی‌داد، رفتارش را تغییر می‌دادیم و برخورد شدید با عربستان در برنامه بود و خود دولتمردان عربستان واقف به این امر بودند.

عبدالله‌پور بابیان اینکه دیپلماسی ذلیلانه همراه با خواهش و منت و واسطه گرفتن دیگران در شأن ملت و قاموس انقلاب ما نیست اظهار کرد: هفت روز جنازه شهیدان ما در عربستان جایی نگه داشتند که ما حتی از آن‌ها خبر نداشتیم و اجازه بازگشت را نمی‌دادند و بدترین تحقیرها را نسبت به ملت ما انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه با صحبت، گفتگو و واسطه‌گری نمی‌توان مشکلات را حل کرد افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال گذشته در بیاناتشان فرمودند که بدون قدرت نمی‌شود در این دنیا زندگی کرد و خوشبختانه در کشور ما تمامی مؤلفه‌های قدرت ازجمله ملت آماده و باهوش، رهبر شجاع، نیروهای مسلح و منابع فراوانِ پای‌کار موجود است ولی باید از مسئولین پرسید که چرا نگاهشان به سمت بیگانگان است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اذعان به اینکه برای حفظ شأن حجاجی که به این مظلومانه به شهادت رسیدند مسئولین می‌بایست بیش از این همت می‌کردند افزود: باید عزت حجاج حفظ می‌شد و برای تسلی خاطر خانوادهایشان اقدامات مؤثرتری صورت می‌گرفت تا شاهد کاهش آلام این خانوداه‌ها و نتیجه‌گیری سریع‌تر این موضوع می‌شدیم.

وی بابیان اینکه مجلس در برابر کوتاهی‌هایی که خصوصاً وزارت امور خارجه کرده باید از وزیر خارجه سؤال کند اظهار کرد: اقدامات وزارت خارجه خیلی سبک و ابتر بود و می‌بایست از وزیر خارجه و پادشاه عربستان پاسخ لازم را دریافت می‌کردیم و برای ما قابل‌قبول نیست که آن‌ها نسبت به درخواست ما جوابی ندهند و باید جدیت بیشتری دنبال می‌شد که امیدواریم دولت جدیت بیشتری از خود به خرج دهد.

عبدالله‌پور با تأکید بر اینکه خون شهدای منا گریبان آل سعود را خواهد گرفت افزود: یقیناً مردم برای تشییع شهدا که مجاهدین راه خدا و بندگان خاص او بودند که از دنیا رفتند سنگ تمام خواهند گذاشت و تشییع باشکوهی برگزار خواهند کرد و پیام دندان‌شکنی برای دشمنان خواهند فرستاد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به برگزاری مراسم برای شهدای منا بیان کرد: به‌محض تعیین زمان بازگشت شهدای منا برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری مراسم تشییع باشکوه در رشت انجام می‌شود.