جوابیه فرمانداری لنگرود در واکنش به یک خبر + پاسخ لنگرخبر

چندی پیش خبر با عنوان “همایش لبیک یا امام، با دستور فرماندار لنگرود لغو شد” در خروجی لنگرخبر قرار گرفت که فرمانداری لنگرود در واکنش به این خبر جوابیه ای را بدون مهر و امضا و سربرگ به تحریریه لنگرخبر ارسال کرد.

به گزارش لنگرخبر، چندی پیش خبر با عنوان “همایش لبیک یا امام، با دستور فرماندار لنگرود لغو شد” در خروجی لنگرخبر قرار گرفت که فرمانداری لنگرود در واکنش به این خبر جوابیه ای را بدون مهر و امضا و سربرگ به تحریریه لنگرخبر ارسال کرد.

متن جوابیه فرمانداری لنگرود

 

بسمه تعالی 

پایگاه محترم خبری لنگرنیوز:

با سلام

پیور انتشار خبر : <<همایش لبیک یا امام، با دستور فرماندار لنگرود لغو شد>> در آن پایگاه، خواهشمند است وفق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جوابیه ذیل در آن پایگاه محترم خبری درج شود.

۱ – به منظور حفظ نظم، امنیت و آرامش در سراسر کشور و حسب قوانین و آیین نامه ها اجرایی آن، برگزاری هر نوع تجمع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیازمند اخر مجوز قانونی و رعایت دستور العمل های آن است.بنابراین برگزاری هرگونه تجمع بدون مجوز، غیرقانونی خواهد بود و نهاد های مسئول موظف به جلوگیری از برگزاری آن خواهند بود.

۲ – برای برگزاری همایش مذکور هیچ گونه مجوز قانونی اخذ نشده بود.

۳ – عمل به قانون از توصیه های موکد مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و دولت تدبیر و امید است و همه کارگزاران و دلسوزان نظام و از جمله فرمانداران خود را موظف به رعایت آن میدانند. فراموش نکنیم که همه در برابر قانون یکسانند و هیچ کس نباید خود را بالاتر از قانون بداند.

درپایان ضمن تشکر از انتشار صادقانه اخبار توسط همه پایگاه های خبری تاکید میکنیم که انعکاس برداشت های غلط و حدس و گمان ها از وقایع جاری جامعه به مفهوم انعکاس خبر نیست.

روابط عمومی فرمانداری لنگرود

_MG_9269

 

پاسخ لنگرخبر /

۱ – نام پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر است نه لنگرنیوز که در نامه لنگرنیوز قید شده است.

۲ – نامه فوق از روابط عمومی فرمانداری لنگرود تحویل گرفته شده است و به دلیل اعتماد و شناخت قبلی نامه فوق که بدون سربرگ فرمانداری، مهر ، شماره ، امضا است تحویل گرفته شد که البته این موضوع به مسئولان مربوطه عنوان شد.

۳ – برگزاری همایش برای مکانی محدود و سرپوشیده طبق همان قانون، نیازی به مجوز ندارد و برای برگزاری همایش تنها مجوز بانی محل مراسم ضروری است که آن هم  قبل از برگزاری مراسم اخذ و قراردادی نیز بین طرفین امضا شده بود که در تحریریه لنگرخبر موجود است و ظاهر متولیان از متن قانون بی خبرند.

بهتر است متولیان به جای نگاه سیاسی به برنامه های فرهنگی توسط فرزندان انقلاب، دست حمایتی بر روی انان کشیده و حداقل به جای حمایت، سنگ اندازی نکنند.