الحیات: چین خواهان پیوستن به ائتلاف چهارگانه مبارزه با تروریسم است
الحیات: چین خواهان پیوستن به ائتلاف چهارگانه مبارزه با تروریسم است

یک روزنامه فرامنطقه‌ای به نقل از منابعی ایرانی نوشت: چین تمایل خود را برای ملحق شدن به ائتلاف چهارگانه متشکل از روسیه، سوریه، ایران و عراق علیه داعش، اعلام کرده است.

به گزارش لنگرخبر، روزنامه الحیات به نقل از آنچه منابع ایرانی خواند نوشت که پکن «خواهان پیوستن به مرکز اطلاعاتی در بغداد است برای اینکه صدها مسلمان چینی از اقلیت ایگور در میان داعشی‌ها می‌جنگند.»

به گفته این منابع، «این مرکز به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می‌دهد گروه داعش مناطق معینی در شرق سوریه را به جنگجویان چینی و مناطقی را به چچنی‌ها واگذار کرده است.»

منابع مزبور افزودند: «کارشناسان فنی روسیه و ایران در حال بررسی امکان گسترش این مرکز و تبدیل آن به اتاق عملیات هستند. سپس نتایج این بررسی‌ها برای تصویب به هیئت‌های ستاد ارتش این کشورها ارائه می‌شود.»

بر اساس این گزارش، مرکز هماهنگی مشترک علیه داعش که در بغداد دایر شده است، بر جمع‌آوری، پردازش، تلخیص و تجزیه و تحلیل اطلاعات درباره اوضاع خاورمیانه در زمینه مبارزه با این گروه تروریستی متمرکز است. این مرکز همچنین به توزیع اطلاعات و انتقال سریع آن به نیروهای کشورهای روسیه، سوریه، ایران و عراق مبادرت خواهد کرد.