مذاکره با آمریکا ممنوع است/ عده‌ای در قضیه مذاکره سهل اندیشی کرده و عمق مسائل را نمی‌فهمند
مذاکره با آمریکا ممنوع است/ عده‌ای در قضیه مذاکره سهل اندیشی کرده و عمق مسائل را نمی‌فهمند

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: عده ای در قضیه مذاکره سهل انگاری و سهل اندیشی می‌کنند و عمق مسائل را نمی‌فهمند.

به گزارش لنگرخبر، جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه به همراه خانواده‌هایشان با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند: جمهوری اسلامی به توفیق الهی نه فقط مانع نفوذ دشمن در درون خود می‌شود، مانع پیاده کردن نقشه‌های دشمن درمنطقه هم تا حدود زیادی شده است. لذا بیشترین تمرکز آنها برای دشمنی، علیه جمهوری اسلامی است.

ایشان افزودند: اینکه دم از مذاکره و گفتگو می‌زنند برای نفوذ است و عده ای در قضیه مذاکره سهل انگاری و سهل اندیشی می‌کنند و عمق مسائل را نمی‌فهمند.

رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از بیانات خود فرمودند: برخی می‌گویند چرا با مذاکره با امریکا مخالفت می‌کنید درحالیکه امیرالمومنین(ع) با زبیر و امام حسین(ع) باعمرسعد مذاکره کرد. /امیرالمومنین(ع) و امام حسین(ع) درحرف زدن با زبیر و ابن‌سعد به آنها نهیب زدند و آنها رانصیحت کردند. بحث مذاکره به معنای امروزی نبود. مذاکره به معنای امروزی یعنی معامله و یک چیزی بگیرویک چیزی بده. آیا امیرالمومنین(ع) با زبیر و امام حسین(ع) با ابن‌سعد معامله کرد؟ آیا تاریخ را اینگونه می‌فهمید و زندگی ائمه را اینگونه تحلیل می‌کنید؟

ایشان تصریح کردند: مذاکره با امریکا یعنی راه را بازکردن که اینها بتوانند در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور نفوذ کنند. درهمین مذاکرات هسته ای هرجا فرصت کردند و میدان به آنها داده شد -که البته طرفهای ایرانی بحمدلله حواسشان جمع بود اما یکجاهایی بالاخره فرصتهایی آنها پیدا کردند- یک نفوذی کردند و یک حرکت مضری برای منافع ملی انجام دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مذاکره با امریکا ممنوع است، بخاطر ضررهای بیشماری که دارد و منفعتی که اصلأ ندارد. این فرق دارد با مذاکره با دولتی که نه چنان امکانات و نه چنان انگیزه‌ای دارد.

ایشان گفتند: مشکل کنونی کشور بخاطر وجود آدمهای بعضأ بیخیال یا بعضأ سهل‌اندیشی است که این واقعیات را نمی‌فمهند. البته این افراد در مقابل انبوه عظیم جمعیت انقلابی، آگاه و بصیر کشور، معدود و در اقلیتند اما فعالند، می‌نویسند، می‌گویند، تکرار می‌کنند و دشمن هم به اینها کمک می‌کند.

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: فصل مهمی از فعالیتهای دشمن این است که محاسبات مسئولین را تغییر و افکار انقلابی و دینی مردم را دستکاری کند.

ایشان با بیان اینکه آماج اصلی جوانان هستند و باید خیلی بیدار باشند، افزودند: دانشگاهها و نیروهای مسلح بیدار و پای کارند و از این جهت هیچ نگرانی ندارم.

حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: جوانان انقلابی اهمیت کار خود را بدانند. مانند مباهله امروز در نظام ما همه ایمان در مقابل کفر قرار گرفته است و اگر خاکریز قابل نفوذ باشد، دشمن نفوذ می‌کند. تشکیل جبهه انقلابی در جنوب کشور و حضور نیروهای انقلاب در قالب نیروی دریایی سپاه و بچه‌های شجاع استانهای ساحلی،موجب رعب دشمن شد. دشمن اگر نترسد تعرض کرده وجرأت تجاوز می‌یابد.

این خبر تکمیل می شود . . .