دستور دولت برای برقراری مجدد یک «یارانه» حذف شده +جزییات
دستور دولت برای برقراری مجدد یک «یارانه» حذف شده +جزییات

سال گذشته و بر خلاف رویه های معمول، بر اساس ابلاغیه معاون اول رییس جمهور اعلام شد که در جلسه ۲۳ مهرماه سال ۹۳ هیئت دولت تصویب شده است که عبارت «سالمندان» در ردیف های اول، دوم و سوم جدول مربوط به تعیین یارانه نگهداری این افراد حذف شود.

به گزارش لنگرخبر، صبحانه نوشت : هیئت دولت هر ساله و در اوایل فصل پاییز میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری و خدمات توانبخشی، آموزشی و حرفه آموزی معلولان را تعیین می کند.

اما سال گذشته و بر خلاف رویه های معمول، بر اساس ابلاغیه معاون اول رییس جمهور اعلام شد که در جلسه ۲۳ مهرماه سال ۹۳ هیئت دولت تصویب شده است که عبارت «سالمندان» در ردیف های اول، دوم و سوم جدول مربوط به تعیین یارانه فوق حذف شود و با این حساب بود که طبق مصوبه سال گذشته کابینه، «یارانه نگهداری سالمندان» در مراکز غیردولتی و خانواده‌ها لغو شد.

اما طی روزهای اخیر، مجددا هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک سازمان بهزیستی کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد ماده (۱۰) قانون جامع حمایت از حقوق معلولان- مصوب ۱۳۸۳- که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، تصویب کرد که یارانه حذف شده در سال گذشته، مجددا برقرار شود. این مصوبه به شماره شماره: ۸۹۴۸۴/ ت ۵۲۴۲۸هـ توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است.

مقایسه یارانه سال ۹۳ و ۹۴ بر اساس مصوبه دولت- ارقام به هزار ریال

 


رقم های قرمز رنگ مربوط به مصوبه امسال دولت و سایر اعداد مربوط به مصوبه سال گذشته است

با توجه به این مصوبه جدید و حذف یارانه نگهداری سالمندان از ابلاغیه معاون اول رییس جمهور، باید دید آیا اشکال قانونی در تصویب نامه مهرماه سال ۹۳ دولت در این خصوص وجود داشته است یا اینکه اشکالات اجرایی باعث ابلاغ مصوبه ای جدید شده است.