خودروسازان پول مازاد را به مردم پس بدهند/سازمان حمایت دخالت بی‌مورد می‌کند

 امیدوارم که کار به اینجا نکشد که ما از طریق برخوردهای جدی مجبور به پس گرفتن مازاد پول دریافتی از مردم از خودروسازان شویم، ولی متاسفانه دخالت های بی مورد از طرف سازمان حمایت از مصرف کنندگان مانع از اجرای این موضوع می شود.   به گزارش لنگرنیوز ، جمشید پژویان گفت: خودروسازان مکلفند براساس دستورالعمل […]

 امیدوارم که کار به اینجا نکشد که ما از طریق برخوردهای جدی مجبور به پس گرفتن مازاد پول دریافتی از مردم از خودروسازان شویم، ولی متاسفانه دخالت های بی مورد از طرف سازمان حمایت از مصرف کنندگان مانع از اجرای این موضوع می شود.

 

به گزارش لنگرنیوز ، جمشید پژویان گفت: خودروسازان مکلفند براساس دستورالعمل شورای رقابت مابه التفاوت قیمت خودرو را براساس نرخ های جدید که تا پایان فروردین و یا اوایل اردیبهشت ابلاغ می شود، به مردم بازگردانند.

وی گفت: براساس ماده ۶۱ در مواردی که از دستورالعمل شورای رقابت تخطی شود، به خصوص در مورد بحث گرانفروشی باید مابه التفاوت براساس نظر شورای رقابت به خریداران برگردانده شود که این موضوع در مورد خودرو کاملا صدق می کند.

رئیس شورای رقابت تصریح کرد: امیدوارم که کار به اینجا نکشد که ما از طریق برخوردهای جدی مجبور به پس گرفتن مازاد پول دریافتی از مردم از خودروسازان شویم، ولی متاسفانه دخالت های بی مورد از طرف سازمان حمایت از مصرف کنندگان مانع از اجرای این موضوع می شود.

وی تصریح کرد: اعتقادی به زمین زدن یک صنعتی مثل خودروسازی را ندارم، اگر ما خودروساز هستیم و باید ببینیم قیمت خودرو نسبت به شهرهای تولیدکننده مانند مالزی و کره جنوبی چقدر است. در دنیا فقط ۶ تا ۷ کشور خودروساز هستند و اکثر کشورها کشورهایی هستند که مزایای تولید خودرو ندارند.
رئیس شورای رقابت با بیان اینکه تاکنون این شورا هیچ گونه از مجازات های تعیین شده در ماده ۶۱ را نه ابلاغ و نه اجرا کرده است، افزود: تلاش ما این است که از طریق خود خودروسازان این موضوع را بررسی و حل و فصل کنیم.