فرهنگ ۱۱۰ ساله نفت و بچه‌پولداری را باید جمع کنیم
فرهنگ ۱۱۰ ساله نفت و بچه‌پولداری را باید جمع کنیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه نیروی انسانی ثروت جامعه است نه نفت و گاز، گفت: باید فرهنگ ۱۱۰ ساله نفت و بچه‌پولداری را جمع کنیم.

به گزارش لنگرخبر، سورنا ستاری در نهمین همایش ملی نخبگان فردا خطاب به نخبگان حاضر در جمع اظهار داشت: شما کسانی هستید که می‌توانید آینده داشته باشند، شما تلاش کردید و رتبه برتر کسب کردید. لذا ابتدای کار هستید و تلاش شما تازه شروع شده است.

وی ادامه داد: ما کشوری هستیم که به منابع انسانی اهمیت نمی‌دهیم، کشوری که ثروت خود را زیر زمین ببیند به روی زمین اهمیت نمی‌دهد ما آدم‌ها را ثروت نمی‌دانیم و در اقتصاد ما نیروی انسانی تحصیل کرده ثروت محسوب نمی‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: این جامعه را باید شما تغییر دهید البته باید طلبکاری را نیز کنار بگذارید مخصوصا از این مملکت. شما دیده شده‌اید لذا باید زحمت بکشید تا این فرهنگ در جامعه جا بیفتد که نیروی انسانی ثروت است.

ستاری با اشاره به اینکه کشور ما پنجمین تولیدکننده مهندس در دنیاست که در این مورد تقریبا با آمریکا رقابت می‌کند، گفت: برای خود هدف بگذارید چرا که باید‌های زندگی آینده را الان بسازیم. به یاد داشته باشید که این مملکت ۵ هزار سال تاریخ دارد و ما از ابتدای این تاریخ خون داده‌ایم. ما به این مملکت محتاجیم و قرار است به آن خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه باید تغییر رویکرد فرهنگی داشته باشیم، گفت:  باید از نخبگان به عنوان سرمایه‌های کشور حمایت کنیم، ما یکی از با ارزش‌ترین نیروهای انسانی را در میان کشورهای دنیا داریم و ۴٫۵ میلیون دانشجوی ثروت کشور هستند نه نفت و گاز. خام‌فروشی ثروت نیست چه نفت باشد و چه زعفران.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: اینده کشور در کارخانه فولاد و سیمان نیست بلکه نخبگان کشور هستند. باید فرهنگ ۱۱۰ ساله نفت و بچه‌ پولداری را جمع کنیم. امیدواریم بتوانیم این تغییر رویکرد را در جامعه ایجاد کنیم.