اگر غرب تحریم ها را لغو نکند، همکاری ها متوقف و نطنز راه اندازی می شود/تصمیمی که در کشور گرفته شد برای بازکردن فضای اقتصادی بود/سو مدیریت هاباید تبدیل به مدیریت جهنده، نو و مبتکر شود
اگر غرب تحریم ها را لغو نکند، همکاری ها متوقف و نطنز راه اندازی می شود/تصمیمی که در کشور گرفته شد برای بازکردن فضای اقتصادی بود/سو مدیریت هاباید تبدیل به مدیریت جهنده، نو و مبتکر شود

دکتر لاریجانی افزود : اگر غرب طبق توافق تحریم ها را لغو نکند، همکاری ها متوقف می شود و کارخانه ۱۸:۳۵ و ۱۹ سوء ساخته و نطنز راه اندازی می شود، در توافق برای نیروهای مسلح محدودیت هایی به وجود آوردند که دولت و نیرهای مسلح موظفند توان اتمی، موشکی، پدافند هوایی را مورد پوشش قرار دهند و شورای امنیت ملی باید همکاری تام داشته باشد.

به گزارش لنگرخبر،  رئیس مجلس شورای اسلامی در یادواره شهدای نیروی انتظامی گیلان، ۳۸ شهید گرانقدر لنگرود و گرامیداشت سرلشکر حسین همدانی که عصر امروز در مسجد جامع لنگرود برگزار شد، گفت: شرایط حیازدگی و شهوت زدگی موجب غفلت برخی شده است تا از شهادت درک صحیحی نداشته باشند.

دکتر علی لاریجانی با بیان اینکه شهدا راه راست را فهمیدند و به حقایق پس از حیات دنیوی پی بردند افزود : نیروی انتظامی مرزبان و امنیت ساز جامعه و محل تکیه مردم  است که به علت شهادت طلبی و ایثارگری بین مردم محبوب شده اند.

وی اظهار کرد : ۱۲ سال با غرب در مسئله هسته ای درگیر بودیم و آنها هیچ وقت علی رغم انجام مذاکرات متعدد، طبق ظوابط بین المللی حاضر به تامین حقوق ملت نبودند، عده ای میخواهند زبان زور را مطرح کنند که باید ایستادگی کرد تا فناوری هسته ای کشور به ثمر بنشیند که در ابتدای فعالیت هسته ای غرب با هوچی گری سعی کردند جلوی پیشرفت هسته ای ایران را بگیرند ولی کشور ایستادگی و مقاومت کرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه غرب با تهدیدها و تحریم ها هزینه هایزیادی را کشور رقم زدند، تصریح کرد : غرب در ۲ سال گذشته فهمید که با فشار نمی توانند جلوی ایران را بگیرند و به سوی مذاکره با ایران روی آوردند که مذاکره از اواخر دولت قبل آغاز شد که در این دولت نیز ادامه پیدا کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت :  در توافق هسته ای باید تحریم ها برداشته و دانش هسته ای نیز در ابعاد مختلف آن بماند که موضوع هشته ای نیز با  بررسی های مختلف در کمیسیون های تخصصی و امنیت ملی، در کشور به سرانجامی رسید و  در حوزه رسانه ها نیز صاحب نظران مطالبی را بیان کردند.

وی افزود : اگر غرب طبق توافق تحریم ها را لغو نکند، همکاری ها متوقف می شود و کارخانه ۱۸:۳۵ و ۱۹ سوء ساخته و نطنز راه اندازی می شود، در توافق برای نیروهای مسلح محدودیت هایی به وجود آوردند که دولت و نیرهای مسلح موظفند توان اتمی، موشکی، پدافند هوایی را مورد پوشش قرار دهند و شورای امنیت ملی باید همکاری تام داشته باشد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه تصمیمی که در کشور گرفته شد برای بازکردن فضای اقتصادی بود اضافه کرد : هم اکنون مسائل اقتصادی کشور وارد فاز جدیدی شده که میتواند به شرط همدلی مسئولین دریچه هایی باز شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران منطقه ای، تصریح کرد : بحران درونی در شرایط منطقه ای باید جدی گرفته شود و ایران از قدرت خوبی برخوردار است و باید شرایط منطقه را کاملا رصد کند، متاسفانه برخی طوری فکر میکنند که عناصر افراطی میتوانند مشکل منطقه را حل کنند.

وی گفت : سو مدیریت هاباید تبدیل به مدیریت جهنده، نو و مبتکر شود و مصوبات خوبی برای چایکاران و برنجکاران در بودجه قرار گرفته و ۵۰۰ میلیون دلار نیز از صندوق توسعه ملی برای حل مشکل آب روستاها اختصاص یافته که نشان می دهد همه چیز برای کار و شغل مردم فراهم می شود.

لاریجانی اقتصاد سالم را یک اقتصاد مبدل عنوان و تصریح کرد: تحقق آرمان های مهم یک حکومت اسلامی به گفته شهید مطهری در کنار یک اقتصاد سالم محقق می شود و امروز نیز شرایط اولیه برای این امر فراهم است و همه باید با وحدت و پیگیری این حرکت پرتلاش اقتصادی را به نتیجه برسانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با توجه به ظرفیت ها و فعال بودن گیلان، اذعان کرد: نمایندگان گیلان گزارش مدونی را در بحث آب کشاورزی و اشتغال تدوین کرده اند که تلاش می کنیم توجه خاصی به استان گیلان شود و در این استان نیز با توجه به پشتوانه های آن، زمینه برای رشد فراهم است .